6. فروردين 1399 - 17:52
بیرجندرسا-رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند از اهدای نخستین محموله اقلام بهداشتی اتاق های بازرگانی ایران و تهران به بیمارستان های خراسان جنوبی خبرداد و گفت: در کنار بخش درمان برای گذر کشور از این بحران و شکست کرونا هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم،محسن احتشام عصر امروز در آیین توزیع این اقلام اظهار داشت: اتاق های بازرگانی به نمایندگی از بخش‌ خصوصی در کنار دیگر نهادها در صف اول مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور ایستاده ‌است و برای تامین بخشی از تجهیزات پزشکی و اقلام مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تلاش می کند.

وی گفت: اتاق بازرگانی بیرجند هم در راستای مسئولیت اجتماعی و باورهای دینی و انسانی همچون اتاق های بازرگانی سراسر کشور توان خود را در راستای هم افزایی و همیاری عمومی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا در استان بکار گرفته و از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند افزود: با تلاش های شبانه روزی تیم مشترکی از نهادهای مرجع بخش خصوصی و با همکاری فعالان اقتصادی و پیگیری های اتاق بازرگانی بیرجند کمک های اتاق های بازرگانی ایران و تهران در 14 بیمارستان خراسان جنوبی توزیع می شود.

احتشام  با بیان اینکه این کمک ها میزان آن هم چنان در حال افزایش است، ادامه داد: اقلام بهداشتی تهیه شده با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ به شهرستان های مختلف ارسال می‌شود تا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی توزیع ‌شود.  

رئیس پارلمان بخش خصوصی بیرجند اظهار کرد: این اقلام شامل 350عدد کلاه، دو هزار و 100 عدد لباس گان، 700 عدد لباس اورآل، 420عددعینک یکبار مصرف و420عدد شیلد محافظ صورت،یک هزار و 400 عدد دستکش لاتکس،هزار و 400 عدد دستکش معاینه و 2 دستگاه ونتیلاتور پرتال است.

وی با قدردانی از پزشکان و کادر درمان بیمارستان‌های استان و کشور که در حال خدمات رسانی به مبتلایان ویروس کرونا هستند، بیان داشت: پرستاران و پزشکان ما قهرمانان خط مقدم عبور از بحران کنونی در کشور هستند و اتاق بازرگانی همچنان در کنار بخش درمان برای گذر کشور از این بحران و شکست کرونا ایستاده ‌است.

نظرات کاربران