6. فروردين 1399 - 17:01
بیرجندرسا-گروه‌های مردمی که اقدام به ضدعفونی مناطق و محلات داخل شهر بیرجند می‌کنند از طریق ستاد بحران شهرداری بیرجند ساماندهی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، دبیر ستاد بحران شهرداری بیرجند گفت: به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا شهرداری از ششم اسفند۹۸ اقدام به ضدعفونی مناطق مختلف شهر با همکاری ۷ اکیپ سازمان آتش نشانی، ۲ اکیپ مخصوص سطل‌ها و خودرو‌های زباله و یک اکیپ اختصاصی ایستگاه‌های اتوبوس کرده است.

الماسی با بیان اینکه از اواسط اسفند گروه‌های زیرپوشش اعتلاف هیات برای ملت برای ضدعفونی شهر بیرجند پای کار آمدند و گروه‌های مردمی تشکیل شد افزود: این افراد که حدود 200تا250 نفر بودند از سوی شهرداری در قالب ۲۹ تیم  ساماندهی شدند تا شهر را ضدعفونی کنند.
وی با بیان اینکه پس از آن گروه‌های مردمی دیگر هم اقدام به ضدعفونی معابر و اماکن مختلف شهر کردند گفت: با تصمیم ستاد استانی و معاونت فرهنگی، اجتماعی استانداری ساماندهی و برنامه ریزی برای گروه‌های هیاتی و مردمی برای ضدعفونی خیابان‌ها و جلوگیری از موازی کاری به ستاد بحران شهرداری بیرجند محول شد تا این افراد پس از ساماندهی و تجهیز با نظارت شهرداری اقدام به ضدعفونی کردن معابر شهری کنند.
دبیر ستاد بحران شهرداری بیرجند با بیان اینکه افرادی که تمایل به حضور در این گروه‌ها دارند به ستاد بحران شهرداری برای ثبت نام مراجعه کنند افزود: درحال حاضر شهر بیرجند به ۵۷محله تقسیم شده و در هر محله یک تا دو تیم اقدام به ضدعفونی می‌کنند.
الماسی با بیان اینکه پس از ساماندهی افراد چنانچه گروه‌های دیگری اقدام به ضدعفونی معابر کنند از فعالیت آنان جلوگیری خواهد شد، گفت:همه افراد داوطلب لازم است در ستاد بحران شهرداری ثبت نام کنند تا پس از ساماندهی منطقه‌ای برای ضدعفونی در اختیار آنان قرار گیرد و هر چه تعداد افراد بیشتر شود، تعداد مراحل ضدعفونی در هر محله افزایش خواهد یافت که این تاحدودی می تواند از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کند.

نظرات کاربران