6. فروردين 1399 - 14:05
بیرجندرسا-مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به اهمیت کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ۱۶۶ هزار و ۳۵۴ نفر از ابتدای طرح غربالگری تاکنون در مبادی ورودی استان ارزیابی سلامت شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمدرحیم شهریاری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح پایش و غربالگری از ۱۳ اسفند ۹۸ در مبادی خروجی و ورودی استان علیه ویروس کرونا آغاز شد و تاکنون ۳۰۷ هزار و ۷۶۹ نفر از خدمات آموزشی جمعیت هلال احمر بهره‌مند شده‌اند.

وی گفت: ۳۲۳ تیم امدادی در ۱۷ ایستگاه سلامت اقدام به خدمات پیشگیرانه در مبادی ۹ گانه استان می‌کنند که تاکنون ۴۲ هزار و ۸۵۲ خودرو مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.

وی اظهار داشت: از افراد غربال شده تاکنون ۶۵ نفر مشکوک به ابتلا بوده‌اند که ۵۶ نفر به مراکز بهداشتی و درمانی ارجاع و ۹ نفر توصیه به قرنطینه خانگی شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه پایش‌ها همچنان ادامه خواهد داشت از مردم خواست از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در خانه بمانند.

وی یادآور شد: در بخش اطلاع‌رسانی خودروهای مجهز به سیستم‌های صوتی در شهر بیرجند در حال فعالیت هستند و در سایت و کانال مربوط به جمعیت اقدامات پیشگیرانه به صورت کلیپ، اینفوگرافی، عکس نوشته و نکات مراقبتی اطلاع‌رسانی می‌شود.

تعداد موارد مثبت کرونا در استان خراسان جنوبی تا دیروز (سه‌شنبه) ۲۱۷ نفر و فوت شدگان ۱۸ نفر اعلام شد.

۱۱ شهرستان خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند.

نظرات کاربران