6. فروردين 1399 - 11:38
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: ۱۴۹ جهادگر آموزش فنی و حرفه ای برای شکست ویروس کرونا پای کار آمده‌اند و به تولید ماسک پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، حسین خوش آیند صبح امروز در بازدید از کارگاه‌های تولید ماسک اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز مراکز بهداشتی و درمانی، نهاد‌های مختلف اداری و مردمی به ماسک و اقلام بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا،  149 نفر از کارکنان، مربیان و کارآموزان آموزش فنی و حرفه‌ای در 22 کارگاه‌های آموزشی در زمینه  تولید ماسک و اقلام بهداشتی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای شعار شکست کرونا ویروس و برای حفظ جان و سلامتی کادر درمان استان خراسان جنوبی، صیانت از سلامت همکاران و نیز رفع نیاز مردم به اقلام ضروری، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی، مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سطح استان و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای اقدام به همکاری، مشارکت، خدمت جهادی و کمک در بخش های گوناگون کردند.

وی افزود: علیرغم اعلام تعطیلی سیستم آموزشی استان، مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و برخی از آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در سراسر شهرهای استان با حرکت جهادی اقدام به تولیدات اقلام مورد نیاز برای مبارزه با این ویروس کردند.

خوش آیند ادامه داد: با تامین مواد اولیه از سوی نهادهای استانی همچون شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌های استان، خیران استانی و ملی، ستاد عتبات عالیات، سپاه و بسیج این تولید توسط مراکز و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای در سطح گسترده‌ای انجام شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی عنوان کرد: ماسک‌های بهداشتی، کاورهای بخش قرنطینه بیمارستانی و دیگر اقلام مورد نیاز به صورت روزانه تولید و در اختیار ستاد مبارزه با کرونا ویروس شهرهای استان قرار می‌گیرد.

وی افزود: تاکنون 8 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی با 10 کارگاه و 11 آموزشگاه آزاد با 12 کارگاه آموزشی اقدام به تولید ماسک و کاور بخش قرنطینه می‌کنند که این تولیدات به صورت رایگان در مراکز بهداشتی و بین مردم توزیع می‌شود.

خوش آیند گفت: در نتیجه فعالیت این گروهها بیش از 30 هزار ماسک و 70 دست کاورهای بخش قرنطینه با مشارکت 149 نفر از کارکنان، مربیان و کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی و بخش خصوصی تهیه و به صورت رایگان در اختیار نهادهای ذیربط قرار گرفته است. 

نظرات کاربران