6. فروردين 1399 - 12:44
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی:
۲۶ نفر از مرگ حتمی سیلاب نجات یافتند
بیرجندرسا-میرجلیلی گفت: به کمک نیروهای امدادی و عملیاتی ۲۶ نفر از مرگ حتمی سیلاب در خراسان جنوبی نجات یافتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«سید ابوالحسن میرجلیلی» اظهار داشت: به دنبال وقوع بارش های رگباری و تگرگ در برخی مناطق خراسان جنوبی امداد رسانی به 385 نفر متاثر از سیلاب انجام شد.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون با کمک نیروهای امدادی و عملیاتی 26 نفر از افراد درگیر سیلاب از مرگ حتمی نجات یافته اند، گفت: همچنین در این مدت 30 راس دام بر اثر ریزش آوار تلف شدند.

 

میرجلیلی گفت: در این مدت 21 منزل مسکونی دچا آبرگرفتگی شده بودند که با کمک نیروهای امدادی، مشکل آنها رفع شد و ۳۸ خودرو گرفتار در سیلاب توسط این نیروها رهاسازی شدند.

 

وی از فعال شدن 23 تیم برآورد خسارت ناشی از سیل در استان خبر داد و گفت: این تیم ها به 11 شهرستان استان اعزام و نتایج خسارات احتمالی بعد از بررسی اعلام خواهد شد.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: همزمان با فعالیت سامانه بارشی 93 تیم امدادی و عملیاتی در خراسان جنوبی در حالت آماده باش بودند.

 

میرجلیلی افزود: در استان خراسان جنوبی تا پایان فروردین ماه شاهد باران های بهاری خواهیم بود لذا مردم باید نسبت به موارد ایمنی و محکم سازی مستحدثات دامی و کشاورزی خود اقدام کنند تا از بروز خسارات احتمالی جلوگیری شود.

نظرات کاربران