4. فروردين 1399 - 17:28
بیرجندرسا- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی بر حضور حداقلی کارکنان به منظور کاهش ترددها در دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: مدیران دستگاه‌ها ترتیبی اتخاذ کنند تا بسترهای لازم برای استفاده کارکنان از مرخصی استحقاقی فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، محمد حسینی به تشریح سیاست‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا درخصوص نحوه حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی پرداخت و افزود: تاکید بر حضور حداقلی کارکنان به شرطی است که خللی در اصل خدمت رسانی به مردم وارد نشود. 

وی با تاکید بر اینکه این سیاست‌ها به منظور مدیریت شرایط موجود و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا اتخاذ شده است گفت: طبق این سیاست‌ها، مدیران دستگاه‌ها می‌توانند با مرخصی استحقاقی کارکنان تا تاریخ ۱۵ فروردین ماه موافقت کنند. 

معاون استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: عدم الزام به رعایت سقف ۵۰ درصدی کارکنان در استفاده از مرخصی استحقاقی از موارد تاکیدی در این سیاست‌هاست. 

وی با اشاره به ابلاغیه‌های سازمان مدیریت بحران کشور و ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص فعلی، حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان الزامی است. 

حسینی افزود: خروج مدیران از استان در موارد اضطراری، صرفاً با مجوز استانداری مقدور خواهد بود.

موارد مثبت کرونا در خراسان جنوبی تا دیروز (یکشنبه) ۱۷۸ نفر و جان باختگان بر اثر این بیماری ۱۷ تن اعلام شد.

تمامی ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی درگیر با کرونا شدند و شهرستان‌های بیرجند، طبس، زیرکوه، قاینات و فردوس بیشترین میزان ابتلا را دارند.

نظرات کاربران