3. فروردين 1399 - 14:30
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی:
قیمت نان ۲۲ درصد افزایش یافت/اجرای مصوبه ای در شرایط سخت کرونا
بیرجندرسا-رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از رشد ۲۰ تا ۲۲ درصدی قیمت نان در نانوایی هایی دولتی و آزادپز استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،داوود شهرکی  بیان کرد: مصوبه کشوری افزایش قیمت نان از آبان ماه سال گذشته ابلاغ شده اما تاکنون در خراسان جنوبی اجرایی نشده است.

وی از رشد ۲۰ تا ۲۲ درصدی قیمت نان خبر داد و افزود: با توجه به مسائل پیش آمده ناشی از کرونا و پایین آمدن سطح خرید، برای کمک به نانوایان این مصوبه اجرایی شد.

شهرکی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا در این اوضاع که سطح درآمد مردم هم پایین آمده، قیمت نان افزایش یافته است؟ گفت: به دلیل پایین آمدن سطح خرید یا باید تعطیل شدن نانوایی ها را می پذیرفتیم و یا تعادلی ایجاد می شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ادامه داد: شرایطی ایجاد کرده ایم که نه نانوایی ها ضرر کنند و نه مردم استان نسبت به دیگر نقاط کشور تحت فشار قرار گیرند.

وی با بیان اینکه قیمت مصوب نان بر دیوار نانوایی ها نصب شده و با متخلفین برخورد می شود، اظهار کرد: مردم شکایات و انتقادات خود را از طریق سامانه ۱۲۴ برای رسیدگی اطلاع دهند.

شهرکی با بیان اینکه تاکنون دو نانوایی به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی پلمب شده است، گفت: با متخلفان تعارف نداریم و برخورد جدی خواهد شد.

نظرات کاربران