28. اسفند 1398 - 9:25
مدیرمرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی:
اجاره‌بهاء واحدهای تجاری مساجد بخشیده می شود
بیرجندرسا-مدیرمرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی گفت: تمام یا بخشی از اجاره بهاء واحدهای تجاری مساجد در ماه‌هایی که به واسطه شیوع کرونا صاحبان کسبه آسیب دیده اند، بخشیده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،روح‌الله نوری اظهارکرد: اهل مسجد و انسان‌های مؤمن و متعهد همواره در کاستن آلام و دردهای مردم جامعه پیشگام و پیشتاز بوده‌اند که نمونه آن را در حوادث مختلف طبیعی در کشور مشاهده کرده‌ایم.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در موضوع شیوع ویروس کرونا که آسیب‌های اقتصادی ناشی از آنکه به برخی از کسبه در آستانه سال نو سختی‌هایی را وارد کرد نیز باز مسجدی‌ها و اهل ایمان برای حل مشکل پیشتاز شدند.

نوری ادامه‌داد: بسیاری از مساجد خراسان‌جنوبی مغازه‌ها و واحدهای تجاری دارند که مالکیت آن در اصل به مسجد برمی‌گردد.

وی گفت: کسبه این مغازه‌ها و واحدهای تجاری نیز از شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا در جامعه آسیب دیده‌اند که روز گذشته جلسه‌ای همراه با متولیان مساجد خراسان‌جنوبی برای حل مشکل این کسبه برگزار کردیم.

مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در نهایت تصمیم گرفته شد که بر اساس شرایط خود مسجد و واحدهای تجاری آن و با مشورت با خود کسبه، تمام یا بخشی از اجاره بها در ماه‌هایی که در آن به واسطه شیوع کرونا کسبه آسیب دیده اند، بخشیده شود.

نوری یادآور شد: البته بیش از جلسه و تصمیم گیری ما نیز بسیاری از متولیان مساجد در این زمینه پیشگام شده بودند.

نظرات کاربران