26. اسفند 1398 - 11:20
بیرجندرسا-رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند گفت: بسیاری از کارگران تنها قادر به تأمین نان روزانه خود هستند و به‌ندرت می‌توانند اقلام بهداشتی و پیشگیری از کرونا را تأمین کنند بنابراین نیاز است در این شرایط بسته معیشتی و بهداشتی برای کارگران مستأصل و بیکار فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، غلامرضا حسین‌پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شرایط بحرانی ناشی از کرونا بسیاری از کسب و کارها را تحت‌الشعاع قرار داده و کارگران فصلی و روزمزد را بیش از سایر اقشار متأثر کرده است.   

رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند بیان داشت: بسیاری از کارگران تنها قادر به تأمین نان روزانه خود هستند و به‌ندرت می‌توانند اقلام بهداشتی و پیشگیری از کرونا را تأمین کنند بنابراین نیاز است در این شرایط بسته معیشتی و بهداشتی برای کارگران مستأصل و بیکار فراهم شود.   

وی از راه‌اندازی پویش « نذر سلامت» در استان خبر داد و افزود: این پویش با همراهی کمیته امداد امام خمینی(ره)، مراکز نیکوکاری و مجموعه‌های مردمی، برنامه‌یزی و آغاز شده است.   

حسین‌پور افزود: امیدوارم با مشارکت مردم و خیران بتوانیم در این شرایط سخت، بسته‌های معیشت و سلامت مناسبی را تهیه و بین جامعه هدف توزیع کنیم.   

وی با بیان اینکه مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند از بهمن‌ماه سال 97 فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: تاکنون حدود 500 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری و در بین نیازمندان شناسایی شده توزیع کرده‌ایم.   

رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند با اشاره به اینکه چهار هزار و 800 خانوار نیازمند تحت پوشش مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند هستند، ادامه داد: همچنین پرونده‌های یک نفره مددجویان کمیته امداد نیز به این مرکز نیکوکاری واگذار شده است.   

حسین‌پور با بیان اینکه در آستانه عید نوروز توزیع سبد حمایتی و بهداشتی بین 300 خانوار تحت پوشش مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند آغاز شده، گفت:  این سبدهای حمایتی دارای اقلامی شامل؛ برنج، روغن، گوشت مرغ، ماکارونی، ماسک، محلول ضدعفونی و دستکش است.   

وی افزود: با توجه به اینکه ویروس کرونا عمدتا از طریق اجتماعات انسانی منتقل می‌شود، از خانواده‌های عزیز درخواست می‌شود به مرکز نیکوکاری مراجعه حضوری نداشته باشند و تمام این سبدهای حمایتی و بهداشتی  درب منازل تحویل خانواده‌های نیازمند خواهد شد.‎   

رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری هیئت ابوالفضلی بیرجند با بیان اینکه ترویج سنت حسنه انفاق و نیکوکاری، رفع فقر و محرومیت و شناسایی نیازمندان، کمک به توانمندسازی جامعه هدف از مهمترین وظایف مراکز نیکوکاری است، گفت: بحث اشتغالزایی و توانمندسازی خانواده‌ها در دستور کار این مرکز نیکوکاری است.   

نظرات کاربران