24. اسفند 1398 - 9:06
بیرجندرسا-قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد برای مقابله با ویروس کرونا به میدان بیایند، گفت: کانون ها در این شرایط می توانند بازویی برای مجموعه های بهداشتی باشند و باری راز از روی دوش آنان بر دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام «غلامحسین نوفرستی»اظهار داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند نقش مؤثری را در برنامه ریزی مسائل فرهنگی و قرآنی ایفا کنند.

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری به همراه پایگاه های بسیج در مساجد می توانند ارتباطی بین نسل جوان و نسل های گذشته ایجاد کنند، افزود: امام جماعت به عنوان محور مسجد مطرح است و می تواند به کانون ها و بسیج میدان دهد تا نقش مؤثری را در مسجد ایفا کنند.

 

وی با اشاره به اینکه پشتوانه فرهنگی ما قطعا کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هستند، گفت: کانون های فرهنگی هنری باید با برگزاری برنامه های مختلف قرآنی و فرهنگی به جوانان مسئولیت هایی واگذار کنند تا با حس مسئولیت پذیری آشنا شوند.

 

حجت الاسلام نوفرستی با تاکید بر اینکه کانون‌های فرهنگی هنری برای تبیین گام دوم انقلاب قدمی بردارند، افزود: در این راستا از نیروهای انقلابی دعوت کنند تا اصل پیام مقام معظم رهبری برای مردم آشکار شود و کانون های فرهنگی هنری مساجد باید متناسب با توانمندی های خود این موضوع را دنبال کنند.

 

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه بیان کرد: دستگاه های اجرایی به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کمک کنند و حمایت های مادی و معنوی داشته باشند تا در زمینه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب موثر عمل کنند.

 

وی با اشاره به نقش کانون های فرهنگی هنری در مقابله با کرونا ویروس گفت: کانون های فرهنگی هنری باید مسئله بهداشت را جدی بگیرند و برای مقابله با این ویروس به میدان بیایند و از ظرفیت جوانان برای تولید ماسک، ضدعفونی کردن مساجد و معابر استفاده کنند.

 

امام جمعه موقت بیرجند در پایان تاکید داشت: کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند بازویی برای مجموعه های بهداشتی در زمینه مقابله با ویروس کرونا باشند و قطعا خواهند توانست باری را از روی دوش این مجموعه بردارند.

نظرات کاربران