22. اسفند 1398 - 10:21
بیرجندرسا-رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و استان، اصناف و بازاریان خواستار تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز برای پیشگیری هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،رضا علیزاده افزود: برای تامین اقلام بهداشتی تاکنون مکاتباتی با مسوولان و مقامات استانی و کشوری انجام شده اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی بیان کرد: براساس دستورالعمل‌های ستاد پیشگیری از کرونا، تاکنون مصوباتی از قبیل تعطیلی برخی اماکن عمومی، تالارها، کلوپ‌های ورزشی و سایر اماکن اجرا شده است.

رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی از کاهش ساعت کار بازاریان و اصناف مرکز استان خبر داد و گفت: بنا به درخواست برخی اصناف استان، پیشنهاد دادیم ساعت کار بازار نیز با ساعات اداری تنظیم شود.

وی ادامه داد: در صورت موافقت با این پیشنهاد، ساعت کار بازار مرکز استان که اکنون به صورت عادی در دو شیفت صبح و عصر است، از ساعت هشت صبح تا ۱۴ بعدازظهر خواهد بود.

علیزاده تاکید کرد: متاسفانه شیوع ویروس کرونا فعالیت اصناف و بازاریان را به شدت تحت تاثیر قرار داده است و روزانه با مراجعه و گلایه تعدادی از اصناف مواجه‌ایم.

وی گفت: صنوفی که مستاجر هستند یا توان مالی پایین دارند در وضعیت کنونی متضرر شده‌اند که در این خصوص از مسوولان تقاضا داریم نسبت به مطالبات دستگاه‌های خدمت‌رسان آب، برق، گاز و سازمان‌های بیمه‌گر و مالیات آنها را یاری کنند.

رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی درخصوص تعطیلی برخی اصناف گفت: مکاتباتی در این خصوص انجام شده اما هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

وی افزود: آن‌ دسته از کسبه که تمایل به تعطیلی واحد خود دارند بر اساس قانون نظام صنفی یک تا ۶ ماه می‌توانند مرخصی بگیرند اما از زمان شیوع کرونا در استان تاکنون هنوز درخواستی داده نشده است.

علیزاده بیان کرد: شهرداری بیرجند هفته‌ای دو تا سه مرتبه بازار و اماکن عمومی را ضدعفونی می‌کند اما بازاریان نیز باید مسائل بهداشتی را تا حد امکان رعایت کنند.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی تا ساعت ۲۰ روز  گذشته (چهارشنبه) ۶۶ نفر و علت شیوع کرونا در پنج شهرستان استان که بیشترین آمار درگیری را دارند از طریق انتقال محلی اعلام شد.

۱۵ مورد مثبت جدید طی ۲۴ ساعت روز سه‌شنبه تا چهارشنبه به بیماران کرونایی در خراسان جنوبی اضافه شد.

همچنین اولین موارد مثبت کرونا در شهرستان‌های درمیان و بشرویه روز چهارشنبه ۲۱ اسفند اعلام شد و تاکنون ۸ شهرستان از ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی درگیر با کرونا شدند.

نظرات کاربران