19. اسفند 1398 - 11:10
به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس؛
کنترل سلامت ۴۰۰۰ نفر در ورودی های خراسان جنوبی انجام شد
بیرجندرسا-مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در راستای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس، بیش از چهار هزار نفر در پنج نقطه استان پایش شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمد رحیم شهریاری صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تیم‌های هلال احمر در راستای پایش مسافران در شهرستان‌های قاین، طبس، فردوس، بشرویه و سرایان مستقر شده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: از ابتدای طرح پایش تاکنون چهار هزار و ۱۹۱ نفر توسط این تیم‌ها پایش و سطح سلامت آنها کنترل شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد هزار و ۸۹۰ نفر در دو ورودی شهرستان فردوس، هزار و ۴۰ نفر در طبس، ۷۶۳ نفر در ورودی شهرستان قاین ۳۹۰ نفر در بشرویه و ۱۰۸ نفر در سرایان پایش سلامت شده اند.

وی با بیان اینکه تاکنون یک مورد مشکوک در قاین مشاهده شده است، گفت: همچنین ۶۵ نفر روز از داوطلبان هلال احمر در این طرح همکاری داشته اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از مردم درخواست می‌کنیم مدتی را در خانه‌ها بمانند و تنها برای موارد ضروری از خانه خارج شوند تا زنجیره انتقال بیماری کرونا از جامعه محو شود.

شهریاری با بیان اینکه مردم در پیشگیری از شیوع این ویروس نقش اصلی را دارند، افزود: از شهروندان خواستاریم از مسافرت‌های غیر ضرور جدا پرهیز کنند.‌

نظرات کاربران