17. اسفند 1398 - 9:19
بیرجندرسا-اگر امکان دسترسی به محلول‌های ضدعفونی کننده ندارید، با مواد موجود در خانه می‌توانید خودتان آن را تولید کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از باشگاه خبرنگاران،یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شستن مداوم دست‌ها و یا استفاده مکرر از محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی کننده است.

اگر نمی‌توانید محلول‌ها و ژل‌های ضدعفونی کننده را بخرید و امکان دسترسی به آن‌ها را ندارید، می‌توانید به روش زیر آن‌ها را در خانه درست کنید. هم چنین باید توجه اشته باشید که الکل برای کودکان مضر است و برای تهیه محلول ضدعفونی کننده دست کودکان باید از مواد گیاهی استفاده کنید.

تهیه ژل ضدعفونی کننده در خانه

برای تهیه ژل ضدعفونی کننده در خانه به مواد زیر نیاز دارید:
۲۵۰ سی سی ژل آلوئه ورا ۹۴ درصد
۵۰۰ سی سی الکل طبی
۳۰ قطره اسانس نعنا یا هر اسانس دیگری برای رفع بوی الکل

این مواد را در مخلوط کن ریخته و حدود ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه مخلوط کنید. در نهایت محلول بدست آمده را در بطری یا ظرف اسپری ریخته و از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: کمک به کودکان برای مقابله با استرس شیوع کرونا

طرز تهیه محلول ضدعفونی کننده برای کودکان

الکل باعث خشک شدن دست کودکان می‌شود و استفاد طولانی مدت از آن می‌تواند به کودکان آسیب برساند؛ بنابراین برای تهیه محول ضدعفونی کننده برای کودکان باید از مواد گیاهی استفاده کرد.

برای درست کردن این محلول به یک چهارم پیمانه ژل آلوئه ورا و ۲۰ قطره روغن اسانس میکروب کش (ایمن برای کودکان) نیاز دارید. کافی است این مواد را با هم مخلوط کرده و در بطری سیلیکونی نگهداری کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که نباید از متانول، الکل چوب و الکل صنعتی برای ضدعفونی استفاده کنید؛ چرا که این مواد نه تنها خاصیت ضدعفونی بسیار کمی دارند بلکه سمی بوده و هرگونه تماس پوستی، دهانی و تنفسی با آن‌ها می‌تواند منجر به مسمومیت جدی شود.

نظرات کاربران