17. اسفند 1398 - 9:18
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
گروه‌های آسیب پذیر خود قرنطینه‌ای را جدی بگیرند
بیرجندرسا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه همچنان به همکاری مردم در رعایت توصیه‌های پزشکی نیازمندیم، گفت:گروه‌های آسیب پذیر چون بیماران قلبی خود قرنطینه‌ای را جدی بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،کامبیز مهدی‌زاده با اشاره به گذشت حدود دو هفته از شیوه بیماری کرونا در کشور اظهارکرد: جامعه فهیم و گاه خراسان‌جنوبی در این مدت همکاری بسیار خوبی با تیم‌های مراقبتی داشته و به طور نسبی دستور العمل‌ها و توصیه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تأکید بر اینکه همچنان نیازمند عمل به توصیه‌های پزشکی و بهداشتی از سوی عموم مردم هستیم، بیان کرد: گروه‌های آسیب‌پذیر چون سالمندان، بیماران دیابتی، قلبی و آسمی خود مراقبتی و خود قرنطینه‌ای را انجام دهند.

مهدی‌زاده با بیان اینکه سطح آگاهی در زمینه راهکارهای پیشگیری در جامعه تحت پوشش دانشگاه در حد مطلوب است، ادامه‌داد: تغذیه صحیح و مناسب و خواب کافی در ارتقا سیستم ایمنی و مقابله با بیماری‌ها نقش بسیار مهمی دارد.

وی گفت: شکست کرونا با همکاری مردم رعایت مسائل بهداشتی و خود مراقبتی میسر خواهد شد و مطمئن هستیم این اتفاق باهمیاری عموم جامعه صورت خواهد گرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی پزشکی بیرجند اظهارکرد: یکی از مکان‌هایی که احتمال آلوده‌شدن به ویروس کرونا را افزایش می‌دهد در هنگام سوخت‌گیری است که در این زمینه باید مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

مهدی‌زاده بیان‌کرد: در این راستا به منظور پیشگیری هرچه بیشتر از انتشار ویروس کرونا، هم استانی‌های عزیز در هنگام سوخت‌گیری در جایگاه‌ها، حتی الامکان از خودرو خارج نشوند و اجازه دهند عملیات سوخت‌گیری و پرداخت توسط اپراتور جایگاه انجام شود.

وی ادامه‌داد: اگر هم به دلایلی خودتان این سوخت‌گیری را انجام می‌دهید، حتماً از دستکش استفاده کنید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از دیگر موارد مورد تأکید برای پیشگیری از بیماری کرونا پرهیز از رهاکردن دستمال کاغذی‌های مصرف شده و ماسک‌ها در محیط است و باید به طور بهداشتی (سطل زباله درب‌دار) دفع گردد.

مهدی‌زاده یادآورشد: بی‌توجهی به این توصیه‌ها آسیب‌زا است و اگر می‌خواهیم هر چه زودتر این بیماری از جامعه ما رخت بربندد باید این مؤلفه‌های بهداشتی را جدی بگیریم.

نظرات کاربران