15. اسفند 1398 - 16:14
بیرجندرسا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند گفت: آمار کلی موارد مثبت کرونا مربوط به خراسان جنوبی امروز از سوی سخنگوی وزارت بهداشت ۱۵ نفر اعلام شد و آمار دقیق پس از بررسی جزئیات اطلاع رسانی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمد دهقانی فیروزآبادی روز پنجشنبه درباره آمار کلی که سخنگوی وزارت بهداشت امروز به تفکیک استان‌ها از جمله خراسان جنوبی اعلام کرد، افزود: در سامانه‌ مربوطه که بتوانیم رویت کنیم، هنوز جزئیات وارد نشده است.

وی گفت: بعد از اینکه جزئیات را بگذارند همراه با اسامی افراد، لکه‌گیری می‌کنیم که آیا همه موارد مربوط به استان خراسان جنوبی است و اینکه تکراری نباشد. 

وی اظهار داشت: این موارد باید لکه‌گیری و آمار دقیق که مشخص شود، اطلاع‌ رسانی خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شامگاه دیروز (چهارشنبه) گفت: تا این لحظه از ۷۳ جواب آزمایش کرونا که دریافت کردیم، فقط چهار نمونه مثبت و بقیه منفی بوده است.

وی بیان کرد: از این تعداد سه بیمار مربوط به شهرستان بیرجند و یک نفر از شهرستان قاینات است و البته یکسری نمونه‌ داریم که هنوز جواب آنها نیامده است.

دهقانی فیروزآبادی افزود: از چهار مورد ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی، یک بیمار که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود، فوت کرد؛ ۲ نفر بهبود یافتند و مشکلی ندارند و نفر سوم خانمی ۷۴ ساله است که در بیمارستان بستری و حال عمومی وی خوب است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ظهر امروز (پنجشنبه) اعلام کرد: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همچنین ۷۳۹ نفر تاکنون بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور درباره آخرین آمار ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا در کشور گفت: از روز گذشته تاکنون ۵۹۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت شده و مجموع مبتلایان قطعی بیماری کووید ۱۹ تا امروز به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: از روز گذشته تاکنون ۱۵ نفر به علت ویروس کرونا فوت کرده‌اند و مجموع فوتی‌ها تا امروز به ۱۰۷ نفر رسیده است و همچنین ۷۳۹ نفر از مبتلایان به این ویروس تاکنون بهبود یافته‌اند.

جهانپور گفت: هزار و ۳۵۲ نفر در تهران، ۳۳۳ نفر در گیلان، ۳۸۶ نفر در قم، ۲۳۸ نفر در اصفهان، ۱۸۰ نفر در مرکزی، ۱۲۱ نفر در مازندران، ۶۰ نفر در سمنان، ۳۷ نفر در گلستان، ۶۵ نفر در آذربایجان شرقی، ۲۶ نفر در اردبیل، ۱۰ نفر در آذربایجان غربی، ۱۶ نفر در همدان، ۱۸ نفر در کردستان، ۲۲ نفر در کرمانشاه، ۱۱ نفر در ایلام، ۱۵ نفر در خراسان جنوبی، ۳۰ نفر در لرستان، ۶۳ نفر در خوزستان، ۶۸ نفر در فارس، ۱۳ نفر در هرمزگان، ۲ نفر در کهگیلویه و بویراحمد، ۳ نفر در بوشهر (اولین موارد ثبت شده)، ۱۵ نفر در زنجان، ۱۱۱ نفر در قزوین، ۱۷۳ نفر در البرز، ۹ نفر در چهارمحال و بختیاری، ۷ نفر در یزد، ۱۸ نفر در کرمان، ۱۹ نفر در سیستان و بلوچستان، ۸۹ نفر در خراسان رضوی و ۳ نفر در خراسان شمالی از ابتدا تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند.

وی بیان کرد: تاکنون ۲۳ هزار و ۳۲۷ نمونه آزمایشگاهی اخذ شده است و تعداد آزمایشگاه‌های مورد تایید امروز به ۲۵ مورد رسید که تا هفته آینده براساس نیاز به ۴۰ آزمایشگاه خواهیم رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با بیان اینکه در جلسه امروز ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال تصویب شد گفت: خواهش من از مردم این است که این را به معنای راه افتادن در جاده‌ها تلقی نکنند. از برخی هموطنان گلایه داریم که در کمال بی خیالی از خط قرمزها عبور کرده و هم برای خود و هم برای مردم، مشکلاتی ایجاد کرده‌اند.

سعید نمکی افزود: تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها مساوی با افزایش سفرها نباید شود. امسال استثنایی است و اگر مردم با آن استثنایی برخورد کنند، می‌توانیم این مشکل را در جهان به صورت استثنایی جمع کنیم. تعطیلی مدارس نباید مساوی با سفرهای مکرر باشد.

ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا نیز در جلسه دیروز خود ادارات خراسان جنوبی را در روز شنبه ۱۷ اسفند تعطیل اعلام کرد.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.

نظرات کاربران