12. اسفند 1398 - 11:51
بیرجندرسا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش بیرجند گفت: در شرایط تعطیلی مدارس، محتواهای آموزشی به صورت فیلم در اختیار دانش‌آموزان بیرجندی قرار می‌گیرد تا عقب افتادگی تحصیلی آنان جبران شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،علیرضا سورگی با اشاره به اقدامات معاونت آموزشی متوسطه شهرستان بیرجند در خصوص جبران بخشی از عقب ماندگی آموزشی دانش‌آموزان بخاطر تعطیلی مدارس، اظهار کرد: تشکیل شورای آموزشی شهرستان و تشکیل کانال اطلاع‌رسانی ویژه دانش‌آموزان پایه‌های هفتم، هشتم، نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم به تفکیک از جمله اقدات است.

وی افزود: سعی می‌کنیم در شرایط به وجود آمده محتواهای آموزشی جمع‌آوری شده از قبیل فیلم‌های آموزشی، فایل‌های pdf و ppt و سایر موارد را در کانال‌های ایجاد شده در فضای مجازی به اشتراک گذاشته و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش بیرجند به دعوت از دبیران توانمند و برجسته شهرستان برای تولید محتوای آموزشی در قالب فیلم‌های آموزشی، خلاصه دروس، آزمون و ارزشیابی اشاره کرد و ادامه داد: همچنین فیلم‌های آموزشی گروه‌های آموزشی کشوری به منظور استفاده دانش‌آموزان در کانال های ارتباطی ایجاد شده بارگذاری می‌شود.

سورگی از جمع‌آوری فایل‌ها و فیلم‌های آموزشی برتر و تکثیر در راستای توزیع بین دانش‌آموزان مدارس روستایی و حاشیه محروم، افزود: زمان پخش برنامه‌های آموزشی شبکه آموزش به دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها نیز اطلاع‌رسانی شده است.

وی با اشاره به درخواست از سیمای خراسان جنوبی برای بازپخش فیلم‌های آموزشی شبکه آموزش، تصریح کرد: همچنین طی هماهنگی با سیمای خاوران مقرر شده زمان‌هایی برای پخش فیلم‌های آموزشی تهیه شده توسط دبیران برجسته و مجرب شهرستان و استان اختصاص یابد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش بیرجند به اختصاص فضایی از سایت آموزش و پرورش شهرستان بیرجند به معاونت آموزشی متوسطه برای اطلاع رسانی و بارگذاری فایل‌ها و فیلم‌های آموزشی تولیدی اشاره کرد.

سورگی بیان کرد: بخشی از فضای سایت معاونت آموزشی متوسطه شهرستان بیرجند به سرگروه‌های آموزشی متوسطه اول و دوم برای اطلاع‌رسانی و بارگذاری فیلم‌ها، کلیپ‌ها و فایل‌های آموزشی تخصصی دروس اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: امید است با همدلی، همراهی و مشارکت تمامی فرهنگیان شهرستان بیرجند شاهد درخشش و افتخار آفرینی دانش‌آموزان در عرصه‌های علمی و موفقیت چشمگیر آن‌ها در امتحانات نوبت دوم و کنکور سال تحصیلی 99_98 باشیم.

نظرات کاربران