8. اسفند 1398 - 13:43
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی:
آزمون و خطاهای گذشته در امر فرهنگ و تربیت را دور بریزیم
بیرجندرسا- نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: آزمون و خطاهای گذشته در امر فرهنگ و تربیت را دور بریزیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح پنج‌شنبه در دیدار با مسئولان امور تربیتی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهارکرد: انسان به واسطه نامتناهی بودن موجودی ناشناخته است و جز پروردگار کسی از زوایای شخصیتی او اطلاعی ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه قرآن‌کریم از دو جنبه به انسان و شخصیت او پرداخته است، بیان‌کرد: از یک جنبه قرآن‌کریم در آیات خود انسان را موجودی مسجود ملائکه معرفی می‌کند و از جنبه دیگر وی را گاه پست‌تر از حیوان می‌داند.

عبادی ادامه‌داد: تربیت زمینه تبدیل شدن انسان به یک موجود رشد یافته و یا عکس آن را فراهم می‌کند که شهید مطهری در کتاب انسان در قرآن به این مهم اشاره کرده است.

وی با تبیین جایگاه و مسئولیت مهم متولیان امر تربیتی در آموزش و پرورش افزود: گاه به واسطه ظلم‌ها، کوتاهی‌ها و انحراف‌ها در خانواده و جامعه موجودی که باید خدایی شود از هدف اصلی خود دور می‌ماند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با انتقاد از سیاست‌های متضاد و متفاوت در امر آموزش و پرورش و فرهنگ با روی کارآمدن دولت‌های گوناگون در کشور، بیان‌کرد: گاه یک دولت در امر تربیت و آموزش براساس سلیقه خود کارهایی را انجام می‌دهد و دولت بعدی تمام آن کارها را کنار گذاشته و از نو شروع می‌کند.

عبادی با بیان اینکه این سیاست‌های متفاوت موجب سردرگمی نسل نو و تضییع نیروهای جوان می‌شود، گفت: اگر همان مسیر شهیدان رجایی و باهنر را در امر امور تربیتی ادامه می‌دادیم امروزه جامعه به یک بلوغ در این زمینه رسیده بود.

وی با تأکید بر اینکه انسان تنها با علم همراه با تزکیه به رشد و بالندگی می‌رسد، اظهارکرد: آفت علم بدون تزکیه از جهل بدتر بوده و نتیجه آن جنگ افروزی‌های خانمان برانداز در دنیای امروز است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: باید آزمون و خطاهای گام اول را دور ریخته و با تمسک به مؤلفه‌های نوین گام دوم انقلاب، نسل نو را دریابیم.

فرشید جعفری نیز در این جلسه اظهارکرد: امروزه مرجع همه فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی در آموزش و پرورش سند تحول است که بر محور تعالیم دینی تنظیم شده است.

وی یادآورشد: هدف مجموعه فعالیت‌های آموزش و پرورش این است که دانش آموزان در پرتو تربیت اسلامی به خودباوری و نهایت به حیات طیبه برسند.

نظرات کاربران