8. اسفند 1398 - 13:07
بیرجندرسا-رئیس سازمان بسیج ورزش کشور گفت: ۳۶۰ پایگاه استعدادیابی و نخبه‌پروری ۱۴ رشته ورزشی در کشور فعالیت دارند و ۳۰ تیم باشگاهی مقاومت بسیج نیز در لیگ‌های مختلف کشور به رقابت می‌پردازند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،مهدی میرجلیلی اظهار داشت: سازمان ورزش بسیج در راستای ترویج ورزش‌های همگانی، ارتقاء آمادگی جسمانی و سطح سلامت جامعه، پرکردن اوقات فراغت و کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی، شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه ورزشی در سطح کشور فعالیت دارد.

وی با اشاره به فرهنگ‌سازی و بهره‌گیری از ظرفیت و شبکه گسترده بسیج مستضعفان در توسعه ورزش همگانی افزود: در همه پایگاه‌های مقاومت بسیج مساجد روستایی، محلات شهری، حوزه‌های دانش‌آموزی و دانشجویی کشور واحد تربیت‌بدنی تعریف شده که با استفاده از توانمندی مربیان داوطلب بسیجی در ایجاد شور و نشاط اجتماعی برنامه‌های ورزشی و دوره‌های آموزشی پایه‌محور برگزار می‌شود.

احداث ۳۰۰۰ سالن ورزشی صالحین و ۹ دی در کشور

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور در حوزه شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه ورزشی آینده‌دار تصریح کرد: جشنواره‌های فرهنگی‌، المپیادها ورزشی و مسابقات قهرمانی منطقه‌ای و کشوری ویژه بانوان و آقایان در مناسبت‌های ملی و مذهبی برگزار و نفرات برتر این رقابت‌ها در تیم‌های باشگاهی مقاومت ساماندهی می‌شوند.

میرجلیلی از وجود ۳۶۰ پایگاه استعدادیابی ورزشی بسیج در سطح کشور خبر داد و گفت: ۱۲۵ پایگاه استعدادیابی بانوان و ۲۲۵ پایگاه ویژه آقایان در ۱۴ رشته ورزشی پرمدال هدف‌گزاری شده که در حال حاضر ۳۰ تیم ورزشی باشگاهی مقاومت بسیج در لیگ‌های مختلف کشور حضور فعال دارند.

وی با بیان اینکه بسیج در عرصه زیرساخت‌های ورزشی نیز اقدامات قابل توجهی داشته است، یادآور شد: تاکنون بیش از ۳ هزار سالن ورزشی صالحین و ۹ دی در کشور احداث شده است که در اختیار آحاد مردم قرار دارد.

اجرای طرح ورزش، نشاط و معنویت با محوریت مسجد

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور در ارتباط با طرح «ورزش، نشاط و معنویت» با محوریت مسجد خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد پیوند تربیتی بین ورزشکاران با مسجد جشنواره‌های فرهنگی و مسابقات ورزشی که برگزار می‌شود شروع و یا پایان آن در مسجد می‌باشد.

میرجلیلی از حضور گروه‌های جهادی ورزش و تندرستی در مناطق محروم و روستاهای مرزی خبر داد و گفت: در این اردوهای چند روزه به منظور شناسایی و ارزیابی ناهنجاری‌های ساختار بدنی، اسکلتی و آموزش حرکات اصلاحی کودکان و نوجوانان جشنواره و مسابقات ورزشی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان ورزش بسیج و وزارت ورزش و جوانان به منظور استفاده بهینه از منابع و امکانات و جلوگیری از موازی‌کاری اذعان کرد: در همین راستا تفاهم‌نامه همکاری با اکثر فدراسیون‌ها از جمله فدراسیون ورزش‌های همگانی و ورزش روستایی و بومی‌محلی که جامعه بزرگی را تحت پوشش قرار می‌دهند، به امضاء رسیده است.

نظرات کاربران