5. اسفند 1398 - 12:59
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: بیداری خاصی به لازمه خون پاک سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در قشرهای مختلف مردم حاصل شد که یکی از نشانه‌های آن حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و همچنین انتخابات یازدهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز دوشنبه در دیدار با مسوولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در نواحی سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: شرایط برای انتخابات شرایط عادی نبود زیرا شرایط شیوع بیماری کرونا بود.

وی بیان کرد: اگر مسئله بهداشت نسبت به بیماری کرونا نبود حضور مردم در انتخابات بسیار بیشتر از این بود اما بسیاری از قشرها با اینکه دلشان همراه بود، به خاطر رعایت مسائل سلامت و بهداشت مراعات کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آن دسته از افرادی که با حسن نیت و برای سلامت جامعه نتوانستند در انتخابات شرکت کنند، هدفشان تامین شد و آن پیروزی ۷۷ درصدی نیروهای ارزشی در مرکز تصمیم‌گیری و قانونگذاری بود که جای بسیار شکر و سپاس دارد.

وی با بیان اینکه کار اصلی توسط قلم شما صورت می‌گیرد گفت: انسان موجودی است که به هر نحو و در هر زمان و مکانی، بروز اعمال، رفتار، اخلاق و صفاتش، خواه و ناخواه مبتنی بر نوع برداشتی است که از هستی و خود دارد.

وی با اشاره به اینکه آثار دیدِ کورِ مادی‌گرایانه، همان زندگی حیوانی است که مشاهده می‌کنید در دنیا چه می‌کنند افزود:  چطور می‌شود که دنیا درخصوص بیماری‌های وبا، طاعون، آنفلوانزا و ویروس کرونا اینگونه عکس‌العمل نشان می‌دهد اما نسبت به بیماری کوردلی ماده پرستی هیچ گونه عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار داشت: چرا افرادی که برای ویروس کرونا عکس‌العمل نشان می‌دهند برای جنگ‌هایی که آفت‌های امروز را ایجاد می‌کنند و بمب‌هایی که بر سر ملت‌ها می‌ریزند و کشورها را ویران می‌کنند، عکس‌العمل نشان نمی‌دهند.

وی گفت: تنها مکتبی که می‌تواند جامعه بشری را به مدینه فاضله تبدیل کند که طی آن حقی از کسی ضایع نشود و خونی بر زمین نریزد، مکتب انبیا است و در مکتب انبیای الهی اگر جنگی به عنوان جهاد تشریع می‌شود برای این است که ریشه فتنه را نابود کنند، یعنی آدم‌کش‌ها و شیاطین دوپا را از بین ببرند تا مردم سالم بمانند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تا این دشمنان انسانیت در جامعه هستند راه نجاتی برای جامعه نیست گفت: بعضی سوال می‌کنند یا بعضی دیگر که راه‌های انحرافی را با توجیه می‌پیمایند می‌گویند که چرا مرگ بر آمریکا می‌گوییم؟ در پاسخ به این افراد می‌گوییم که مفهوم از گفتن شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر آمریکای جغرافیایی و جمعیتی نیست بلکه منظور همان رهبران کفر هستند.

وی افزود: مرگ بر آمریکا یعنی زنده باد بشر و وقتی بر سران فتنه و… مرگ می‌گویید یعنی از انسان‌ها پشتیبانی می‌کنید زیرا این افراد انسان‌ها را می‌کشند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: انسانی که لازمه‌ فکریِ او مادی پرستی و دیدِ کوری که هرچه می‌بیند در چارچوب رفاه و اقتصاد می‌بیند و هر چیزی که توجیه اقتصادی ندارد را از بین می برد، انسان نیست.

وی بیان کرد: هیچ میکروب و ویروسی بدتر از تفکر لیبرال دموکراسی غرب نیست.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه انسان موجودی است که براساس نوع تفکر و عقیده، عمل و اخلاق و رفتارش تنظیم می‌شود افزود: کار اصلی برعهده‌ مطهری‌ها است که شما در آن مسیر قرار دارید.

وی اظهار داشت: اگر به دنبال آن هستیم که جامعه در آینده اصلاح شود، تنها راه آن این است که به جای این تفکرهای تنگ مادی گرایانه و مزاحم، آن تفکر توحیدی مکتب اهل بیت جایگزین شود، لذا شما کارگزاران این سیستم هستید.

وی گفت: ممکن است ارزش این کار برای خود شما نیز واضح نباشد اما حقیقت این است که کار شما پر ارزش‌ترین کاری است که می‌توان در این مقطع برای آن نرخ تعیین کرد لذا قدر آن را بدانید و برای آن فرصت بگذارید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: طبق روایات اگر یک انسان توسط شما هدایت شود از همه آنچه که آفتاب بر آن بتابد ثوابش بیشتر است و مانند این است که جامعه بشری را احیا کرده‌اید.

وی بیان کرد: وقتی انسان از درون درست شد دیگر دیدگاه، نگاه، سعی و کوشش درست می‌شود لذا در جهت خدمت به خلق گام بر می‌دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آن فساد و تباهی که در قبل از انقلاب در کشور ایران حکمفرما بود توسط نفس مسیحایی امام خمینی (ره) تغییر پیدا کرد و نیروهای ارزشمندی نیز پرورش داد.

وی تصریح کرد: هر عبادتی جای خودش را دارد اما هیچ چیزی جای آگاهی به معنای صحیح به انسان‌ها را نمی‌گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: اگرچه امروز به خاطر مشکلات موجود، اقتصاد مسئله روز است اما آن روزی که بشر درست شود و صاحب اصلی ظهور کند، مسائل اقتصادی به جهت اینکه انسان به حد نصاب معرفت می‌رسد، در حاشیه قرار می‌گیرد.

وی افزود: نوع مشکلات امروزی تحمیلی و طرح و برنامه‌ای است که با زور در جامعه بشری پیاده می‌شود زیرا دشمنان تنها راه سلطه بر ملت‌ها را طی این طرح‌ها می‌بینند لذا اگر بشر روزی بتواند از این مخمصه خارج شود آن روز مسائل اقتصادی ما در حاشیه قرار خواهد گرفت.

وی گفت: آثار برکات نیروهای مسلح، سپاه، ارتش، نیروهای انتظامی و بسیج بر کسی پوشیده نیست و همه مردم از فیوضات شما و تلاش آن بزرگواران و کار شبانه روزی آنها در جهت امنیت، کار و حتی مسائل علمی، تکنیکی، اقتصادی و تولیدی بهره‌مند می‌شوند که البته افتتاح آنها توسط دیگران انجام می‌شود.

نظرات کاربران