4. اسفند 1398 - 16:04
بیرجندرسا-مدیرکل ورزش و جوانان‌خراسان‌جنوبی بعد از ۹۵ روز بلاتکلیفی حکم سرپرستی معاونت فرهنگی و امورجوانان استان را برای دومین بار به‌نام «مهدی قناد» صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، پس از ۹۵ روز بلاتکلیفی معاونت فرهنگی و امورجوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی، بالاخره سکانداری بر کرسی مدیریتی این حوزه جلوس کرد.

حسن عزیزی که ۲۰ مردادماه ۹۸ با حکم وزیر سکان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی را بر عهده گرفت، ۲۷ آبان‌ماه «مریم مهرور» را از معاون فرهنگی و امور جوانان برکنار و به سمت مشاور امور جوانان منصوب کرد.

گرچه براساس شنیده‌ها پیش از این مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی شهرام بازیار، رئیس اداره ورزش و جوانان و خانم شکوهیان کارشناس امور جوانان اداره‌کل را برای تصدی معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی به وزارت‌ معرفی و چندی قبل برای مصاحبه نیز راهی تهران شده بودند و طی هفته قبل یکی از دو گزینه قول صدور حکم مسؤولیت را دریافت کرده بود، ضمن اینکه نام «مهدی قناد» به‌عنوان مطرح‌ترین گزینه برای تصدی این حوزه از مدت ها قبل به گوش می‌رسید.

براساس شنیده‌های موثق روز شنبه سوم اسفندماه مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی حکم سرپرستی معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان را به‌نام مهدی قناد صادر و امروز بدون حضور رسانه‌های برخط و مکتوب معارفه شده است.

گفتنی‌است؛ مهدی قناد دانشجوی دکتری رشته بررسی مسائل اجتماعی ایران است که می‌توان از سوابق اجرایی او معاون فرهنگی سازمان سابق ملی جوانان استان خراسان‌جنوبی، رابط حراست سازمان سابق ملی جوانان استان خراسان‌جنوبی، سرپرست سازمان سابق ملی جوانان استان خراسان‌جنوبی، رئیس گروه ساماندهی امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی، کارشناس مسؤول ازدواج اداره‌کل ورزش و جوانان استان اشاره کرد.

قناد دی‌ماه ۹۴ با حکم بهرام عزیززاده‌مقدم مدیرکل وقت ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی به‌عنوان سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان معرفی و تا آبان‌ماه ۹۵ در این سمت خدمات شایسته‌ای را از خود به یادگار گذاشت.

در حکم حسن عزیزی به مهدی قناد آمده است، با احترام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)، نظر به تعهد ، تخصص و تجربه‌ای که در جنابعالی سراغ دارم به استناد مصوبه کمیسیون منابع انسانی به موجب این حکم به‌هنوان سرپرست معاونت امور فرهنگی و جوانان اداره‌کل تعیین می‌گردید.

انتظار دارم با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود در استان، تلاش و برقراری تعامل سازنده با مدیران، کارکنان و صاحب نظران در راستای سیاست‌ها و تحقق اهداف دولت تدبیر و امید و برنامه‌های اداره‌کل به‌منظور عینیت بخشیدن به بیانیه گام دوم انقلاب در چارچوب گفتمان‌سازی شعار جوان‌باوری و جوان‌یاوری در جامعه مبتنی بر اهم اولویت کاری مشروحه زیر موفق و موید باشید.

۱_ مطالعه و پژوهش در حوزه‌های راهبردی امور جوانان به‌منظور بازشناسی و تبیین مسائل و نیازهای گوناگون جوانان و ارائه راهبردهای مناسب برای حل مسائل آنان و هماهنگی مطالعات کاربردی دستگاه‌های اجرایی در چارچوب تدوین سند راهبردی جوانان استان.

۲_ شناسایی، نظارت، حمایت، تقویت و رتبه‌بندی تشکل‌های غیردولتی جوانان.

۳_ شناسایی فعالیت‌های قابل واگذاری دستگاه‌های اجرایی به تشکل‌ها و سازمان‌های غیردولتی جوانان با همکاری مراجع ذیربط.

۴- بررسی عملکرد و میزان اثربخشی فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی مرتبط با امور جوانان و برنامه‌ریزی مناسب مبتنی بر آن.

۵_ ساماندهی و نظارت بر مراکز خدمات مشاوره‌ای و اطلاع‌رسانی جوانان در چارچوب ترویج و تسهیل ازدواج آسان، آگاهانه، به‌هنگام و پایدار جوانان و تحکیم‌بخشی به بنیان خانواده.

۶_ طراحی و مدیریت برنامه‌های استانی ویژه و فرابخشی و الگو‌سازی فعالیت‌های مرتبط با امور جوانان با همکاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط.

۷_ساماندهی فعالیت‌های فراغتی نسل جوان متناسب با مقتضیات دوره جوانی در جهت سازندگی کشور و رفع محرومیت‌های فرهنگی و اجتماعی جوانان در مناطق شهری و روستایی.

۸_ ارائه شیوه‌های مناسب برای استفاده بهینه از استعدادها و توانایی‌های جوانان و بهره‌گیری بیشتر از امکانات و منابع دستگاه‌های اجرایی ذیربط.

۹_برگزاری منظم، مؤثر و هدفمند جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استان و شهرستان‌ها در چارچوب ارتقای شاخص‌های فرابخشی جوانان.

۱۰_ ساماندهی و برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی ورزشی استان براساس مفاد نظام‌نامه فرهنگی ورزشی وزارت.

نظرات کاربران