4. اسفند 1398 - 19:15
بیرجندرسا-خوش خبر از تعطیلی مدارس و دانشگاه های استان خراسان جنوبی به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا از فردا (دوشنبه) تا پایان هفته جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «ناصر خوش خبر» عصر امروز (4 اسفند) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کلیه مدارس و دانشگاه‌های استان خراسان‌ جنوبی از فردا دوشنبه پنجم اسفند تا پایان هفته تعطیل است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: با دستور استاندار و به جهت افزایش ضریب اقدامات پیشگیرانه در زمینه شیوع ویروس کرونا، کلیه مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان هفته تعطیل اعلام شد.

 

وی با تاکید بر اینکه این تصمیم به جهت شیوع ویروس کرونا در کشور و دغدغه اولیاء گرفته شده است، افزود:کلیه مدارس شهری و روستایی استان در هر دو نوبت صبح و بعدازظهر و دانشگاه های استان از فردا تا پایان هفته تعطیل خواهد بود.

 

گفتنی است؛ بنا به تصمیم کمیته پیشگیری از بیماریهای واگیردار بهزیستی و به منظور آمادگی و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس تمامی مهدهای کودک و مراکز روزانه توانبخشی بهزیستی در سراسر استان از فردا تا پایان هفته (5 لغایت 8 اسفندماه)  تعطیل است.

 

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر/دی) از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

نظرات کاربران