4. اسفند 1398 - 9:06
بیرجندرسا- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: کنگره منطقه‌ای شعر و مقاله اهل بیت(ع) فروردین ۹۹ در بیرجند برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،حجت‌الاسلام احمد رضایی اظهار کرد: خراسان‌جنوبی میزبان کنگره منطقه‌ای شعر و مقاله اهل بیت (ع) خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: این کنگره با هدف تقریب بین مذاهب اسلامی با محوریت استان‌های خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی، کرمان و سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

رضایی ادامه‌داد: اشعار باید در موضوعات مرتبط با توصیف شخصیت و جایگاه پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهل بیت (ع) از منظر مذاهب اسلامی، حب اهل بیت (ع) در سیره بزرگان شیعه و اهل سنت، جایگاه محبت، شفاعت و توسل به اهل بیت (ع)، اهل بیت (ع) محور همدلی و اخوت اسلامی، اهل بیت (ع) و سبک زندگی اسلامی و اهمیت انتظار در نگاه مذاهب اسلامی باشد.

وی بیان‌کرد: محوریت مقالات نیز موضوعاتی چون محبت اهل بیت (ع) از منظر روایات و سیره عملی بزرگان شیعه و اهل سنت، تحکیم اخوت، یکدلی و هم زبانی امت اسلامی در سیره اهل بیت (ع)، سیمای اهل بیت (ع) در شعر و ادب شعرای اهل سنت منطقه، بررسی تحلیلی- توصیفی سیمای امام علی (ع) در شعر و ادب، جایگاه و اهمیت انتظار از منظر پیروان مذاهب اسلامی و امامت و اهل بیت (ع) از دیدگاه اهل سنت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه مهلت ارسال اشعار و مقالات ۲۵ اسفند ماه است، یادآور شد: اختتامیه این کنگره با حضور اساتید کشوری شعر و ادب و چهره‌های تقریبی شیعه و سنی در فروردین ۹۹ برگزار می‌شود.

رضایی یادآور شد: علاقمندان برای شرکت در این کنگره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه مرکزی واقع در سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی و یا از طریق فضای مجازی (واتس آپ، تلگرام، سروش و ایتا) به شماره ۰۹۱۵۳۶۲۲۷۶۸ ارسال کنند.

نظرات کاربران