27. بهمن 1398 - 19:10
بیرجندرسا-کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه طبس، بشرویه، سرایان و فردوس با تأکید بر تبدیل شدن استان به عسلویه معدنی کشور گفت: در برنامه‌ریزی‌‌ که در سندتوسعه شکل می‌گیرد حتما باید پیوست فرهنگی متناسب با نیازها، اقلیم و فرهنگ هر منطقه باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم،حجت الاسلام والمسلمین مجید نصیرایی اظهار داشت: آنچه که معضل امروز کشور است و باید به آن توجه شود روحیه انقلابی، روحیه جهادی و گفتمان انقلابی است.

وی افزود: تاکنون هرکجا که در همه عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی انقلابی عمل کردیم یعنی کار عاقلانه، به موقع و حرکت جهادی انجام داده‌ایم، با موفقیت پیش رفته‌ایم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه طبس، بشرویه، سرایان و فردوس بیان کرد: هر کجا انقلابی و با تدبیر عمل نکرده‌ایم و حرکت جهادی نداشته‌ایم با شکست روبه‌رو شده‌ایم.

نصیرایی تصریح کرد: در این راستا اولین قدمی که باید شکل بگیرد این است که نوع نگاه انقلابی در سیاست گذاری‌های جامعه حاکم شود تا در گام نخست رویه‌ها اصلاح شود.

وی با اشاره به برنامه‌های خود در بحث کاهش تورم و گرانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر منشأ مشکلات اقتصادی کشور به عدم ثبات اقتصادی بر می‌گردد که علت این امر این است که اقتصاد ما وابسته به نفت است و از صفر تا صد نفت نیز در اختیار دشمنان است و در اختیار ما نیست که بتوانیم سیاست گذاری کنیم بنابراین دشمنان ابزار اقتصاد ما را دستخوش تلاطم و تغییر می‌کنند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه طبس، بشرویه، سرایان و فردوس یادآور شد: زمانی که اقتصاد بی‌ثبات و نگاه‌های لیبرالی و برآمده از آموزه‌های غربی در این اقتصاد حاکم می‌شود این تورم، گرانی و نابسامانی‌های اقتصادی ما دچار گرفتاری‌هایی می‌شود.

نصیرایی اظهار داشت: یکی از مواردی که باید مدنظر باشد کم‌کردن وابستگی به غرب است چون باید در مسائل اقتصادی ثبات ایجاد کنیم و وابستگی به غرب را کاهش دهیم.

وی به ظرفیت‌های خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: یکی از ظرفیت‌های اقتصادی کشور و خراسان جنوبی که می‌تواند جایگزین فروش نفت شود، مسئله معادن است.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه طبس، بشرویه، سرایان و فردوس با بیان اینکه  خراسان جنوبی یک نقطه کانونی و بهشت معادن کشور است گفت: در خراسان جنوبی ظرفیت‌های عظیمی وجود دارد و در منطقه جنوب خراسان ظرفیت زغال سنگی را داریم که این معادن در جای جای این استان و شهرستان‌های استان ظرفیت فوق‌العاده‌ای است.

نصیرایی با بیان اینکه صاحب نظران استان باید برای استفاده از ظرفیت معادن طرح ملی را تبیین کنند خاطرنشان کرد: این مهم باید با حمایت مسئولان به یک ظرفیت ملی تبدیل شود.

وی یادآور شد: باید از خام‌فروشی صنایع تبدیلی استان جلوگیری شود تا بخش عظیمی از نیازهای کشور را تأمین و چهره استان را تغییر دهیم.

نصیرایی با اشاره به رفع مشکل بیکاری در استان خاطرنشان کرد: برای مثال در شهرستان طبس از ظرفیت زغال سنگ طبس تنها 5 درصد متعلق به شرکت پروده که بومی و متعلق به مردم طبس و 95 درصد دیگر متعلق به بخش خصوصی است که 90 درصد نیروهای غیربومی در آن فعالیت دارند.

وی افزود: اگر بتوانیم این ظرفیت را توسعه و 5 درصد بومی را افزایش دهیم و اولویت جذب نیروهای بومی استان و منطقه باشد در بخش اشتغال بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه طبس، بشرویه، سرایان و فردوس با اشاره به اینکه در حال حاضر کارخانه کک طبس با یک سوم ظرفیت کار می‌کند زیرا مواد اولیه در دسترس ندارد افزود: دو سوم ظرفیت کارخانه تعطیل است که در صورت راه‌اندازی اشتغال زیادی ایجاد می‌شود.

نصیرایی تصریح کرد: برای رفع معضلاتی اعم از مشکل پروازها، جاده‌ها،  راه آهن، انتقال آب، بیکاری و ازدواج جوانان اگر بتوانیم نگاه ملی را به این منطقه معطوف کنیم در بحث زیرساخت‌های استان بسیار موثر خواهد بود و همه مشکلات برطرف و ظرفیت‌سازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی این ظرفیت را دارد عسلویه دیگر و قطب اقتصادی برای شرق کشور شود بیان کرد: وجود 400 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان ظرفیت بسیار خوبی در جهت توسعه استان است که باید از این ظرفیت استفاده شود.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه طبس، بشرویه، سرایان و فردوس با اشاره به برنامه خود در بحث حرکت در مسیر ریل گذاری حوزه فرهنگ گفت: منشأ همه این معضلات ریل گذاری و مطالبه‌ای است که باید مجلس داشته باشد.

نصیرایی اظهار داشت: اگر در هر حرکتی که در حوزه توسعه و اشتغال قرار است انجام شود، پیوست و رویکرد فرهنگی را مدنظر قرار ندهیم خود به خود آسیب می زنیم.

وی افزود: علت اینکه امروز در کشورهای توسعه یافته معضلات مختلف فرهنگی و اجتماعی فراوانی وجود دارد این است که تک بعدی به بحث توسعه توجه کرده‌اند، بنابراین چون تنها به یک بعد نیازهای انسان پرداخته‌اند با مشکلات فراوان و آمار جرم و جنایت روبه رو شده‌اندو نگاه توحیدی و الهی در توسعه و پیشرفت نداشته‌اند.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه طبس، بشرویه، سرایان و فردوس گفت: در برنامه‌ریزی‌ها و برنامه‌هایی که در سندهای توسعه شکل می‌گیرد حتما باید پیوست فرهنگی متناسب با نیازها اقلیمی و فرهنگ هر منطقه باشد و مورد توجه قرار گیرد.

نظرات کاربران