24. بهمن 1398 - 9:22
بیرجندرسا-مدیرکل دامپزشکی استان از عرضه تخم مرغ بومی بهداشتی تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، مدیرکل دامپزشکی استان گفت: طرح برچسب گذاری تخم مرغ بومی در استان اجرا می‌شود و تا یک ماه آینده تخم مرغ بومی به صورت بهداشتی و بسته بندی وارد بازار می‌شود.

اصغر زاده با بیان اینکه به دنبال این هستیم که تخم مرغ بومی با نظارت دامپزشکی و با لیبل بسته بندی شود افزود: هم اکنون دو واحد مرغداری مستقل برای اجرای این طرح در مرحله اخذ پروانه هستند.
مدیرکل دامپزشکی استان همچنین گفت: مرغداری‌های تحت پوشش این طرح از همان گام نخست پرورش جوجه و تخم‌مرغ با نظارت دامپزشک فعالیت می‌کنند، گفت: علاوه بر تخم مرغ، تخم کبک و بلدرچین هم عرضه خواهد شد.
وی افزود: در بیرجند یک مرکز بسته بندی به ظرفیت روزانه ۵۰۰ کیلوگرم و در فردوس هم یک مرکز به ظرفیت روزانه ۳۰۰ کیلوگرم فعالیت می‌کنند.
اصغر زاده همچنین گفت: دو واحد مرغداری بومی نیز به ظرفیت ده هزار قطعه در نهبندان آماده بهره برداری است.
اصغر زاده با بیان اینکه با اجرای این طرح، تخم‌مرغ‌های بومی بدون لیبل و مارک دامپزشکی جمع‌آوری می‌شوند، افزود: در این طرح اصول بهداشتی در تولید تخم مرغ کاملاً رعایت می‌شود و مردم در خصوص سلامت غذای مرغ و سالم بودن تخم مرغ اطمینان کافی داشته باشند.
وی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود گفت: پیش بینی می‌شود در عید نوروز پیش رو تخم‌مرغ بومی با بسته بندی مناسب و نظارت شده در سطح بازار استان توزیع و به خارج استان هم صادر شود.

نظرات کاربران