23. بهمن 1398 - 15:26
بیرجندرسا-رئیس بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی از اجرای طرح محرومیت زدایی شهید سلیمانی از ماه آینده در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم،مهدی هنری ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: طرح مطالعات اشتغالزایی روستائیان در حال انجام است.

وی افزود: در این راستا تسهیل‌گرانی در روستاها قرار می‌گیرند تا جنبه کار گروهی تقویت شده و مشکلات روستا احصا شود و با راه‌اندازی صندوق‌های خرد روستایی کارگاهایی ایجاد می‌شود. 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: اشتغالزایی در روستاها بر پایه ظرفیت‌های اعتباری خیرین و مردمی با تجمیع منابع خرد مردمی انجام خواهد شد.

هنری از اجرای طرح محرومیت‌زدایی شهید سلیمانی از ماه آینده در خراسان جنوبی خبر داد و تصریح کرد: طرح شهید سلیمانی در حال انجام است که در راستای این طرح از ظرفیت خیرین طرح‌های محرومیت زدایی استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا از ماه آینده این طرح اجرایی می‌شود و در اجرای طرح استفاده از توان خیرین مدنظر است به گونه‌ای که کمک خیرین جایگزین تسهیلات بانکی می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی یادآور شد: در حال حاضر مشکلات روستاها احصا شده و در حال دسته بندی است تا بدانیم کدام مناطق در زمینه بازار فروش و کدام مناطق در سایر زمینه‌ها دارای مشکل است.

هنری اظهار داشت: افزایش توانمندی جهادگران از دیگر برنامه‌ها است که در این راستا تاکنون آموزش‌هایی به جهادگران ارائه شده است.

وی افزود: همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن 23 سری جهیزیه برای نوعروسان تهیه شده و در این روز به آنان اهداء می‌شود.

نظرات کاربران