23. بهمن 1398 - 11:34
بیرجندرسا-معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند گفت: یکی از آیین‌نامه‌هایی که بر روی آن کار شده و تصور می کنیم بتواند در صورت اجرا تاثیرات خوبی برجای گذارد، بحث گرنت آموزشی است که مشابه گرنت پژوهشی خواهد بود تا فعالیت‌های آموزشی اعضای هیات علمی دیده شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،محسن آیتی  اظهار کرد: فعالیت‌های این معاونت در بخش‌های دانشجویی، اعضای هیات علمی و برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد.

وی در خصوص فعالیت‌ها در حوزه اعضای هیات علمی، اظهار کرد: در حوزه معاونت آموزشی، معاون آموزشی به عنوان دبیر هیات جذب و دبیر هیات ممیزه در این بخش مسئولیت دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه سیاست‌گذاری کردیم تا بتوانیم سیاست‌های معینی برای جذب اعضای هیات علمی دانشگاه داشته باشیم، افزود: در سال جاری هیات رییسه دانشگاه فرآیند توانمندسازی اعضای هیات علمی را به ما تکلیف کرد و موظف شدیم برنامه‌ریزی کنیم.

آیتی با اشاره به اینکه در این راستا فعالیت‌های مطالعاتی در دست انجام است، تصریح کرد: تلاش‌ها بر این است که اعضای هیات علمی در هنگام جذب و پس از آن، روند مشخصی را طی کنند تا بتوانیم به هدف خود برسیم.

وی با تاکید بر توانمندسازی اعضای هیات علمی در راستای انجام وظایف حرفه‌ای خود، اظهار کرد: در راستای نظم‌دهی و سنجش صلاحیت‌های علمی، سامانه‌ای تدوین شد که در قالب این سامانه کار پیش می‌رود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند بیان کرد: توانستیم آیین‌نامه برگزاری انتخابات اعضای هیات ممیزه و اعضای کمیسیون‌های تخصصی را تدوین کنیم.

آیتی ادامه داد: آیین‌نامه ترفیعات نیز سال‌های بسیاری نیازمند بازنگری بود که در این دوره به سرانجام رسید و امیدواریم شاهد ارتقای فعالیت‌ها باشیم.

وی با بیان اینکه اکنون آیین‌نامه تشویقی تدوین شده که بسیار کمک خواهد کرد تا پربرتار از گذشته ظاهر شویم، افزود: در بخش برنامه‌ریزی نیز گروه برنامه‌ریزی و توسعه آموزش را در مدیریت جدید تاسیس کردیم که وظیفه برنامه‌ریزی‌ها در مورد درخواست رشته‌ها، تدوین و اصلاح برنامه‌های درسی، برنامه‌ریزی در مورد ریزدرس‌ها، کیفیت بخشی آموزشی و امور مربوط به حق‌التدریس و آموزش اعضا را برعهده دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند با اشاره به گستردگی فعالیت‌ها در این معاونت در راستای دانش‌اندوزی و توسعه دانشگاه، بیان کرد: تلاش شده در اولین گام آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های لازم تدوین شده و ریل‌گذاری شود تا براساس آن فعالیت‌های آینده شکل گیرد.

وی با اشاره به تلاش‌ها برای اجرای آیین‌نامه گرنت آموزشی و تاکید بر آموزش‌های ترکیبی و ارتقای کیفیت و روش‌های آموزشی در این بحث، تصریح کرد: سعی کردیم روند مشخصی را برای تقاضای رشته‌ها تدوین کنیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند یادآور شد: امیدواریم در آینده به لحاظ ساختاری جایگاه این بخش را تقویت و به سطح اداره ارتقا دهیم که اگر در هیات امنا مورد تایید قرار گرفت این کار اجرا خواهد شد.

نظرات کاربران