23. بهمن 1398 - 11:48
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با گلایه از اینکه مسؤولان هنوز فضای مجاری را به‌دست خودی‌ها نداند با اینکه خودی‌ها کاملا این توان‌ها را دارند، گفت: هر زمان که می‌خواستند مدیریت فضای مجازی را به‌دست خودی‌ها بدهند عناصری در این میان کارشکنی کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در همایش فعالان فضای مجازی خراسان‌جنوبی، ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: حضور مردم در صحنه در راه آرمان‌های اسلام و امام خمینی(ره) است. 

وی ضمن بزرگداشت مقام شهید و شهادت، بیان داشت: شهدا کسانی هستند که با خون خود در دوران‌های پیش از انقلاب برای اسلام و خدا و تا به امروز برای درخت سرسبز انقلاب خون خود را نثار کردند.  

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه انسانی مسافر نیازمند زاد و توشه مادی و معنوی است و باید تمام ابزار همراهش باشد، تصریح کرد: کمبودها گاهی اشخاص را زمین‌گیر می‌کند و برای همین در روایات آمده یکی از بلاهایی که انسان در سختی قرار می‌گیرد تنگدستی است.

عبادی با اشاره به اینکه در راه معنوی هم باید امکانات باشد و اگر نباشد کار سخت، به‌مراتب سخت‌تر می‌شود، مطرح کرد: مسؤولان فرهنگی تا جایی که می‌توانند باید مشکلات جامعه را حل کنند تا فقر و نداری مانع از سیر فرهنگی نشود.

وی با اشاره به اینکه در فعالیت‌های مختلف برای جبران فقرها و زمین‌گیر نشدن جوامع در کشورها و دوران‌های مختلف تشکیلاتی وجود دارد، عنوان کرد: اگر ما متمدن هستیم آیا مسائل بالاتر از همه از جمله خوراک روح و روان را رعایت می‌کنیم؟

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با گلایه از اینکه مسؤولان هنوز فضای مجاری را به‌دست خودی‌ها نداند با اینکه خودی‌ها کاملا این توان‌ها را دارند، تبیین کرد: هر زمان که می‌خواستند مدیریت فضای مجازی را به‌دست خودی‌ها بدهند عناصری در این میان کارشکنی کردند.  

عبادی با بیان اینکه دشمن با وجود فضای مجازی نیازی به بمباران فیزیکی ندارد چرا که به بمباران فکر، اندیشه و مغز می‌پردازند، تصریح کرد: مسؤولان باید فضای مجازی را از دشمن بگیرند و به جوانان با استعداد بدهند.  

وی با انتقاد از رسانه ملی و ضایع کردن وقت مردم، بیان داشت: چرا در رسانه ملی پیرامون واجبات مردم پرداخته نمی‌شود و گاها وقت مردم را ضایع می‌کنند.  

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی متذکر شد: باید  از سویی سطح جوانان خود را بالا ببریم و از سوی دیگر آنچه که جنبه مرض و سم دارد را نگذاریم به‌دست جوانان ما برسد بنابراین در این خصوص باید فضای مجازی و حقیقی را کنترل کنیم.  

عبادی با بیان اینکه کوتاهی‌های بسیار زشت در مدیریت فضای مجازی کشور وجود دارد و قطعا اینطور نخواهد ماند، مطرح کرد: جوانان نباید دلسرد شوند و باید امور مدیریتی فضای مجازی به‌دست مردم سپرده شود تا دست بیگانگان قطع شود.   

وی خوراک سالم فکری و روحی را از نیازهای اصلی جوامع و انسان‌ها دانست و مطرح کرد: اگر سالم‌سازی خوراک فکری و روحی انجام و مدیریت فضای مجازی به‌دست جوانان این کشور بیفتد  بدین وسیله می‌توانیم فرهنگ ناب را به صحنه آوریم و دشمن را در هر جای دنیا که باشد زمین‌گیر کرد.   

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی انسان را یک موجود فرهنگی دانست و با تأکید بر اینکه اگر بتوانیم این فرهنگ را سالم‌سازی کنیم دشمن را در هر جایی که باشد زمین‌گیر می‌کند، تبیین کرد: دشمنان چون حرفی ندارند و این جوسازی‌ها برای نرسیدن حرف انقلاب و اسلام به سایر جوامع  است.  

عبادی در پایان خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسئله ما این است که مسئله فرهنگ جامعه که نقطه اصلی حرف، جامعه و آرمان انقلاب اسلامی است را سالم سازی کنیم.  

نظرات کاربران