22. بهمن 1398 - 13:39
بیرجندرسا- همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تقاطع غیرهمسطح سردار شهیدسلیمانی شهر بیرجند و محور سرایان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، امروز سه شنبه ۲۲ بهمن، تقاطع غیر همسطح غربی شهر بیرجند و محور سرایان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، این تقاطع به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی، تقاطع شهید سلیمانی نام گرفت.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، علاوه بر 80 هزار متر مکعب خاکریزی به منظور تکمیل راههای دسترسی، برای تکمیل این رمپ و لوپ‌های تقاطع، حدود 500 متر مکعب عملیات بتن ریزی( ابنیه فنی، دستک‌ها، قرنیز پل و پیش دالها)، 2.8 کیلومتر قیر پاشی و آسفالت، نصب تابلو و علایم و همچنین 1600 متر گاردریل انجام داده است.

مجموع اعتبار هزینه شده برای ساخت پل، جابجایی شبکه برق و اجرای عملیات خاکی رمپ و لوپ‌های تقاطع بیش از 60 میلیارد ریال هزینه شده است.

اداره کل راه و شهرسازی در سال 1394 سازه پل را با هزینه کرد 15000 میلیون ریال احداث کرد، سپس
عملیات تکمیل رمپ و لوپ‌های دسترسی در سال ۹۷ آغاز شد، اما در ادامه با وجود معارضاتی همچون شبکه برق فشار متوسط در جبهه‌های کاری و نیز یک دستگاه کوره آجرپزی در مسیر لوپ غربی، پیگیری‌های لازم برای رفع اشکالات پیش آمده در دستور کار قرار گرفت که در نهایت با انعقاد قراردادی مجزا به مبلغ 4100 میلیون ریال جابه جایی شبکه برق صورت گرفت و رفع معارض در لوپ غربی نیز از طریق مراجع ذی ربط دنبال و پروژه تکمیل شد.

نظرات کاربران