21. بهمن 1398 - 9:18
مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان:
عمده باشگاه های ورزشی کشور از پرداخت مالیات معاف شدند
بیرجندرسا-عزیزی گفت: در قانونی که دو هفته پیش در مجلس به تصویب رسید، عمده باشگاه های ورزشی کشور از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«داود عزیزی» اظهار داشت: در قانونی که دو هفته پیش در مجلس به تصویب رسید عمده باشگاه‌های ورزشی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند که حرکت خوب نمایندگان مجلس در راستای توسعه ورزش بود.

 

مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان افزود: عمده اعتبارات ما که در لایحه بودجه سال 99 هم حدود سه هزار و 250 میلیارد تومان است؛ از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده است که در سال 99 مصوب شده و در هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می شود.

 

عزیزی افزود: در لایحه مالیات بر ارزش افزوده این حکم دائمی شد، این حکم در ماده 94 قانون برنامه ششم بود که با سال 99، چهار سال از قدمت آن می گذشت و تا سال 1404 منقضی می شد؛ ولی با این تصمیم نمایندگان مجلس حکم سال 94 تنفیذ و دائمی شد که اعتبارات خوبی به حوزه ورزش می رسد.

 

وی بیان کرد: عمده این اعتبارات در جدول دهک یک توزیع شده و اعتبارات استانی است که برای مناطق محروم ویژه دیده شده و طبق قانون توازن مجلس عمده اعتبارات؛ برای مناطق کم برخوردار آمده، مضافا بر اینکه طبق قانون برنامه ششم سه درصد از اعتبارات نفتی برای مناطق نفت خیز و محرم است که نگاه ویژه دولت و حاکمیت به مناطق محروم است.

 

مدیرکل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: باید سعی کنیم که مشارکت بخش خصوصی را داشته باشیم و تامین ماده 27 را گسترش دهیم تا افراد سرمایه گذاری کنند و عمده مردم نیز بتوانند از امکانات ورزشی استفاده کنند.

 

وی گفت: سالن سقف کوتاه ورزشی شهرستان خوسف با اعتبار 500 میلیون تومان کلنگ زنی شد، که بیش از ۲ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد و باید اعتبارات آن را افزایش دهیم؛ ولی امیدواریم تخصیص حداکثری پروژه را داشته باشیم تا کمتر از زمان پیش بینی شده در یک سال و نیم به بهره برداری برسد.

 

عزیزی افزود: بخش عمده اعتبارات سالن ورزشی خوسف را باید استان تامین کند ولی سعی و تلاشمان این است که از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده ملی بخشی از اعتبارات را برای سالن ورزشی خوسف اختصاص دهیم.

نظرات کاربران