20. بهمن 1398 - 12:26
بیرجندرسا-هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران سی ام بهمن ماه و یکم اسفندماه به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم،خراسان جنوبی به عنوان ششمین استان معدنی کشور است که بیش از 48 نوع ماده معدنی شناسایی شده و بیش از 3.7 میلیارد تنذخایر معدنی دارد.

در استان خراسان جنوبی 630 معدن دارای پروانه بهره‌برداری وجود دارد ار این رو چنین استانی با داشتن ذخایر معدنی فراوان نیازمند توجه بیشتر است.

دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: به دلیل وجود ذخایر معدنی فراوان در استان و توجه بیشتر به این استان، گروهمعدنی دانشگاه بیرجند وظیفه خود دانست در راستای معدن استان گامی بردارد و یک رویداد ملی را برگزار کند.

احمد آریافر با بیان اینکهدر این راستا برگزاری هشتمین کنفرانس مهندسی معدنی ایران تصویب شد تصریح کرد: اهدافی برای این کنفرانس در نظر گرفته شده است.

وی آشنایی بخشخصوصی با یافته‌های جدید علمی،ارتباط بین صنعت و دانشگاه ومعرفی استان را از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس عنوان کرد.

دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایراناز برگزاری هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران در تاریخ 30 بهمن ماه و یکم اسفندماه در دانشگاه بیرجند خبر داد.

آریافر بیان کرد: در این کنفرانس 21 دانشگاه مجری رشته معدن دخیل شدند و 75 نفر اعضای هیئت علمی عضو کمیته علمی تعیین شدند.

وی با بیان اینکهبازه ارسال مقالات از 15 تیرماه تا 15 دی ماه 98 بوده است خاطرنشان کرد: در این بازه 280 مقاله ارسال شد که نسبت به کنفرانس سال گذشته رشد خوبی داشته است.

دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران یادآور شد: از این تعداد100مقاله در زمینه فرآوری مواد معدنی، 25 مقاله در بخش محیط زیست و 60 مقاله در زمینه استخراج و اکتشاف، 28 مقاله در زمینه مکانیک سنگ و65مقاله اکتشاف مواد معدنی است.

آریافر اظهار داشت: 45 مقاله برای سخنرانی و 214 مقاله به صورت پوستر انتخاب شده همچنین 21 مقاله عدم پذیرش شده است.

وی با بیان اینکه 35 درصد مقالات این کنفرانس مربوط به داده‌های معدنی خراسان جنوبی است افزود: در کنار این کنفرانس کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاهی نیز برگزار می‌شود که در این نمایشگاه 21 غرفه حضور خواهند داشت که 5 غرفه از خارج از استان است.

دبیر هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران با اشاره به اینکه 101 نفر از اعضای هیئت علمی در فرآیند داوری نقش داشتند گفت: 270 نفر در این کنفرانس شرکت خواهند کرد که از این تعداد 20 نفر تنها مدیران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران هستند.

آریافر با بیان اینکه 3 سخنران کلیدی در این همایش خواهیم داشت بیان کرد: مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد نسوز کشور و پیشکسوت فعال در استان از جمله سخنرانان این کنفرانس هستند.

نظرات کاربران