20. بهمن 1398 - 12:09
رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی اعلام کرد؛
برخورد قانونی با جرایم انتخاباتی در همان روز وقوع جرم
بیرجندرسا-حجت الاسلام حمیدی از تشکیل پرونده و برخورد قانونی با جرایم انتخاباتی استان در همان روز وقوع جرم خبر داد و گفت: در قانون ۳۰ عنوان مجرمانه مطرح شده که گزارش وقوع هر کدام به دستگاه قضایی استان برسد بلافاصله با تشکیل پرونده رسیدگی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «ابراهیم حمیدی» امروز (20 بهمن) در ششمین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی خراسان جنوبی با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: حضور باشکوه و بصیرانه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن و صحنه های مختلف بسیار پررنگ و تاثیرگذار بوده و موجب یاس و ناامیدی دشمنان نظام اسلامی شده است.

 

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون این ستاد موفقیت نسبی در بحث پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی در استان داشته است، گفت: با آغاز تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس  شورای اسلامی از روز 24 بهمن ماه اولویت ستاد در بحث رسیدگی و برخورد قانونی و بازدارنده با جرائم و تخلفات انتخاباتی خواهد بود.

 

حجت الاسلام حمیدی از تشکیل پرونده و برخورد قانونی با جرایم انتخاباتی استان در همان روز وقوع جرم خبر داد و افزود: در قانون 30 عنوان مجرمانه مطرح شده که گزارش وقوع هر کدام به دستگاه قضایی استان برسد بلافاصله با تشکیل پرونده رسیدگی می شود.

 

وی به فعالیت شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دستگاه قصایی استان اشاره کرد و ادامه داد: نباید بی قانونی انجام شود؛ ما به دنبال برگزاری انتخابات قانونمند هستیم و تخلفات رصد و مورد رسیدگی قرار می گیرد.

 

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه قانونمند برگزار شدن انتخابات بهترین راهکار برای مشارکت و حضوری حداکثری مردم در انتخابات است، بیان کرد: امکانات دولتی نباید در اختیار هیچ کاندیدای قرار بگیرد.

 

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت مساجد برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی، عنوان کرد: روحانیون و ائمه جماعت نباید ورود جناحی به انتخابات داشته باشند و باید کاندیداها نیز به صورت عادلانه بتواند از ظرفیت مساجد برای تبلیغات استفاده کنند.

نظرات کاربران