بسته های ویژه رومینگ امارات
19. بهمن 1398 - 15:06
بیرجندرسا-نخستین یادواره شهدای مرزبانی خراسان جنوبی با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، فرمانده نیروی انتظامی استان و تنی چند از مسئولان استانی در بیرجند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، صبح امروزبا حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، فرمانده نیروی انتظامی استان و تنی چند از مسئولان استانی نخستین یادوارهشهدای مرزبانی خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد.

در این مراسم، آیت‌الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: نیروی انتظامی امین و مقتدر و مرزبانان کشور سرافراز ایران اسلامی باعث افتخار این ملت هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند به حماسه 22 بهمن اشاره و بیان کرد: سلطه جهنمی شرق و غرب کفر آمیز آن تاریخ تا سال 57 به گونه‌ای نبود که انتظار نجات باشد اما خداوند ما را از آن سلطه نجات داد.

 عبادی تصریح کرد: آن شکنجه گاه‌ها و سکوت‌های مرگ آسا همه فریادها را در سینه خفه می‌کردند و آینده دنیا را تاریک می‌کردند امااولیاء خدا که دلهایشان به نور الهی روشن بود با آن نور نظاره گر بودند.

وی با اشاره به اینکه روزی که 22 بهمن حاصل شد و عناصر ناباب دستگیر شدند عزت و اقتدار انقلاب در جهان نمایان شد خاطرنشان کرد: اکنون این امانت بزرگ بر دوش ما است و از جان عزیزتر است واین وعده الهی و امانت بزرگی است.

امام جمعه شهرستان بیرجند خطاب به مرزداران یادآور شد: چشم جهان به شما غیور مردان است. مرزداران حافظ جان، مال و ناموس هستند اما آنها تنها حافظ مرزهای خاکی نیستند بلکهمرزهای فرهنگی که این افراد حافظ آن هستند مرزهای اسلام است.

عبادی خاطرنشان کرد: امروز دشمن با همه گزینه‌ها می‌جنگد اما باید هوشیار باشیم که مهمترین آن گزینه ها گزینه فرهنگی است.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی مرزبانی خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: امروز ما هرچه داریم به برکت و مجاهدت شهدا و استقامت خانواده‌های آنان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرادی گفت: یادواره شهدا در راستای تکریم از مادران و همسران شهدا برگزار شده چون این حداقل کاری است که می‌توانیم برای شهدا انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که در چند دهه اخیر ناامنی‌های بسیاری در استان داشتیم و مرزبانان این امنیت را حاصل کردند در حالی که در مرزهای همسایه ما اشرار و منافقانی وجود دارند.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی نیز با اعلام حضور حداکثری نیروهای مرزبانی در شرکت در انتخابات و راهپیمایی 22 بهمن گفت: نیروهای مرزبانی با حضور خود راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات پیش رو مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام خواهند زد.

وی از وجود58شهید مرزبان در استان خبر داد و تصریح کرد: مردم بدانند فرزندان آنان در استان با تمام توان در حال حفظ امنیت در مرزها هستند.

گفتنی است در این مراسم از دست خط شهید قربانی یکی از شهدای مرزبانی خراسان جنوبی نیز رونمایی شد و از چندتن از خانواده شهدای مرزبانی استان تجلیل شد.

نظرات کاربران