14. بهمن 1398 - 11:05
بیرجندرسا-مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی گفت: 41 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و هنوز در مرحله دولت سازی اسلامی پشت خاکریز گیر کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید وحید موسویان مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی شب گذشته در همایش خادمیاران رضوی که در محل حسینیه جماران بیرجند برگزار شد، اظهارکرد: ما هر چه داریم از اهل‌بیت (ع) است، اعتقاد به ولایت اهل‌بیت (ع) بسیار مهم است.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی با بیان این‌که ما بدون توسل به اهل‌بیت (ع) به توحید نخواهیم رسید، افزود: ما ورای حب حضرت محمد (ص) و آل ایشان هیچ چیز نداریم و اعتقادات ما به اهل‌بیت (ع) قابل مقایسه با حقایق عالم نیست.

موسویان ضمن تاکید بر این‌که ولی نعمت ما امام رضا (ع) است، خاطرنشان‌کرد: اگر امام رضا (ع) را در تمامی زمینه‌ها از مادی گرفته تا اخلاقی و معنوی ولی نعمت خود بدانیم تمامی مشکلات حل خواهد شد.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی بیان‌کرد: کسی که ادعا می‌کند امام رضا (ع) ولی نعمت اخلاقی و معنوی اش است اما شاهد انجام بداخلاقی و آسیب اجتماعی از وی هستیم این تولی بودنش به اهل‌بیت (ع) با کارهایی که انجام می‌دهد منافات دارد.

موسویان ضمن تصریح این‌که یکی از مولفه‌های قدرتی ایران که دشمن از آن می‌ترسد قدرت موشکی ایران است، یادآورشد: حسن طهرانی مقدم پدر علم موشکی ایران با توسل به امام رضا (ع) فکر ساخت موشک را طراحی و اجرایی کرد و از زمان ساخت موشک در ایران شاهد هستیم تمامی معادلات در خاورمیانه عوض شده است.

موسویان اظهارکرد: امروز مملکت ما به حسن طهرانی مقدم‌ها که خود یک قاسم سلیمانی بود نیاز دارد.

وی خاطرنشان‌کرد: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک خادم حرم مطهر رضوی، کسی بود که دغدغه‌های مقام معظم رهبری را برطرف می‌کرد و توانست با برنامه‌هایی که داشت اسرائیل را هدف قرار دهد.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی اظهارکرد: توسل مقام معظم رهبری به امام رضا (ع) باعث شده قدرت علی ابن‌موسی‌الرضا (ع) در دستان و سخنان رهبر ایران باشد و با اقتدار در حرم مطهر رضوی از یکسان کردن حیفا و تلاویو با خاک صحبت کند.

موسویان بیان‌کرد: امام رضا (ع) ولی نعمت مادی، معنوی و اخلاقی در زندگی ما است و اگر هر گونه مشکلی داریم به دلیل دوری از شناخت و ظرفیت کامل امام رضا (ع) است.

وی افزود: اصل خدمت، خادمیاری، کمک به محرومان در عرصه‌های مختلف بهانه است؛ ما می‌خواهیم به نیت امام رضا (ع) مشکلی را حل کنیم تا به این طریق خود را نزد امام رضا (ع) عزیز کنیم.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی با بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران امتداد بعثت نبوی است، گفت: اقدام امام خمینی (ره) در امتداد حرکت اهل‌بیت (ع) بود.

وی با بیان این‌که امتداد مکتب اهل‌بیت (ع) باید ادامه داشته و محقق شود، افزود: انقلاب اسلامی ایران در امتداد غدیر است و باید این گونه باشد هر فردی که این تفکر را نداشته باشد از انقلاب اسلامی فاصله گرفته است.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی اظهارکرد: امروزه مشکلاتی که در زمینه مدیریت اجرایی کشور در کف خیابان‌ها و سطح شهرها مشاهد می‌کنیم به دلیل فاصله گرفتن از گفتمان انقلاب اسلامی است.

موسویان ادامه‌داد: از گفتمان و منویات امامین انقلاب اسلامی فاصله گرفتیم که این وضعیت موجود امروز جامعه است.

وی افزود: هرکجا از دستورات اطاعت کردیم، پذیرفتیم و جلو رفتیم خدا درها را بر روی ما گشود.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی تصریح کرد: مشکلات موجود به دلیل انقلاب اسلامی نیست هرچه مشکل است از قامت ناقص امثال ما بنده‌ها است.

موسویان با بیان این‌که راه شهدا ادامه دارد، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی زمینه سازی برای ظهور حضرت بقیه الله (عج) است.

وی اضافه‌کرد: در روایات آمده است قومی از نزدیکان سلمان فارسی در مشرق زمین قیام کرده و زمینه را برای انقلاب بزرگتری فراهم خواهند کرد.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی گفت: نسل جوان و جدیدی در کشور داریم که بعد از گذشت 40 سال اثبات کردند کار تمام و انتقام بزرگ در حال نزدیک شدن است.

موسویان افزود: کلمات رمز آلود مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب این مسئله را به ما الهام کرد که رسیدن به اهداف با تکیه بر جوانان امکان‌پذیر است.

وی اظهار کرد: ما کشور خودمان را در تولید نرم افزارهای تمدن ساز به صورت متکی مدیریت می‌کنیم.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی اظهارکرد: تمدن سازی در افق جهانی کار فرزند قائم و منتقم فاطمه است اما مقدمه به دست ما است.

موسویان ادامه‌داد: تمدن اسلامی که ما به سمت آن حرکت می‌کنیم اسم رمزی است برای رسیدن ظهور امام زمان (عج) است.
وی گفت: انقلاب اسلامی یعنی سر سفره اهل‌بیت (ع) باشیم و دست ما در دست اهل بیت (ع) باشد و هر عرصه تخصصی که نیاز به کمک دارد را پر کنیم.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی اظهارکرد: اگر بتوانیم انقلاب اسلامی را این گونه حفظ و منتقل کنیم کار جلو خواهد رفت و گرنه همان جایی که ایستاده‌ایم خواهیم ماند.

موسویان تصریح کرد: 41 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و هنوز در مرحله دولت سازی اسلامی پشت خاکریز گیر کرده‌ایم.

وی ضمن تاکید بر این‌که اقتصاد و مدل مدیریت اجتماعی باید اسلامی شود، افزود: تولید نرم افزارهای معرفی در علوم انسانی، سیاسی و تربیتی که در دانشگاه ها تدریس می‌شود باید به سمت معارف اهل‌بیت (ع) باشد.

مدیر امور استان‌های آستان قدس رضوی اظهارکرد:انقلاب اسلامی ادامه دارد هر چند شاهد ریزش و رویش‌هایی هستیم.اما این انقلاب خسته نمی‌شود چراکه پشت انقلاب ما امضای حضرت صدیقه کبری (س) را دارد.

موسویان ضمن اشاره به فعالیت خادمیاری، گفت: قبل از این نظام خادم و مخدوم، خدمت تنها مختص حرم مطهر رضوی و در مباحث کفشداری، جاروکشی ودربانی بود اما طی سال‌های اخیر با آغاز طرح خادمیار رضوی در عرصه های مختلف در تمامی استانهای کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی به ثبت نام 200 هزار خادمیار در سطح کشور در سامانه خادمیاری اشاره کرد و افزود: در موضوع خادمیاری تنوع خدمت رسانی بسیار زیاد است و تمامی اقدامات به صورت داوطلبانه و هدفمند جهت کمک به زائران امام رئوف انجام می‌شود.

مدیر امور استانهای آستان قدس رضوی گفت: اگر بتوانیم مسیر خادمیاری که اقدامی خیرخواهانه است را ادامه دهیم می‌توانیم مشکلات استان را با کمک خیران استانی برطرف کنیم.

وی اضافه‌کرد: تحول بزرگی در ساختار آستان قدس صورت گرفته و این مدل جدیدی برای خدمت رسانی به مردم است.

موسویان به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: انتخابات واجب شرعی است و باید ضمن تقویت انتخابات و انتخاب اصلح خادمیاران توجه داشته باشند به نام خادمیار و از طرف آستان قدس رضوی در فعالیت‌های تبلیغاتی و برپایی ستادها برای نامزدها فعالیت نداشته باشند.
وی ضمنتاکید بر این‌که عدم استفاده از ظرفیت آستان قدس برای برپایی ستاد و تبلیغات یک ابلاغیه‌ای از طرف تولیت آستان قدس رضوی است، یادآورشد: ندر هیچ استانی از ظرفیت آستان قدس و امام رضا (ع) نباید به نفع شخصی و انتخاباتی بهره گرفته شود.

انتهای پیام/ 5

نظرات کاربران