13. بهمن 1398 - 13:54
بیرجندرسا-معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند گفت: بیماری کرونا، مردان را بیش از بانوان درگیر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،فرشید عابدی، امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برطبق بررسی‌ها، میانگین سن افرادی که گرفتار کرونا ویروس شده‌اند ۴۹ سال است.

وی با بیان اینکه این ویروس در افراد زیر 14 سال مشاهده نشده، افزود: برای پیشگیری از این بیماری، افراد باید مواد پروتئینی را پیش از مصرف، خوب بپزند.

معاون آموزشی و خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به علائم این بیماری، تصریح کرد: برخی افراد که به این ویروس مبتلا می‌شوند، بدون علامت هستند و در برخی دارای علامات خفیف، برخی علامات شدید و در برخی به صورت نارسایی‌های حاد تنفسی بروز می‌یابد.

عابدی با بیان اینکه 98 درصد افراد در ابتدای این بیماری تب می‌کنند، اظهار کرد: این تب بیش از ۳۸ درجه است.

وی یادآور شد: سرفه، درد عضلات، سردرد، خلط خونی، خلط همراه با تنگی نفس و تنفس تند از علائم این بیماری است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند بیان کرد: اینگونه نیست که هر فردی به این بیماری مبتلا شود، مرگش حتمی باشد و همانطور که می‌بینیم از بین آمار اعلامی چین، آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری کمتر از سه درصد است.

جلال احمدی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند نیز در این نشست اظهار کرد: آمادگی‌هایی در مورد شیوع احتمالی بیماری در استان و پیشگیری و آموزش به مردم کسب شده است.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین اصل آموزش است و محتویات آموزشی در این خصوص آماده شده که به زودی از طریق رسانه‌های معتبر منتشر خواهد شد، یادآور شد: بخش ویژه ایزوله را در بیمارستان بیرجند پیش‌بینی کرده‌ایم تا این بیماری در صورت بروز در استان، شیوع فراگیر نداتشته باشد.

نظرات کاربران