13. بهمن 1398 - 11:55
بیرجندرسا-مدیر حوزه علمیه خراسان‌جنوبی از بهره‌مندی بیش از 150 هزار نفر از برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی مبلغان در دهه فجر در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،حجت‌الاسلام هابیل خسروی با اشاره به چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی با الهام از آموزه‌های دینی و با بهره‌گیری از پایگاه‌های مذهبی همچون مساجد، حسینیه‌ها و با محوریت و پیشگامی روحانیون شکل گرفت.

وی تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی را مهم‌ترین رسالت روحانیون در دهه فجر ذکر کرد و افزود: روحانیان و مبلغان در تحقق آرمان‌های امام(ره)، ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی و منویات رهبری نقش مهمی دارند.

مدیر حوزه علمیه خراسان‌جنوبی از اعزام یک هزار مبلغ همزمان با دهه فجر به شهرها، روستاها، مناطق مرزی و عشایری استان خبر داد و بیان داشت: از این تعداد، 550 مبلغ از استان‌های خراسان‌رضوی و قم و مابقی بومی استان خراسان‌جنوبی هستند.

خسروی از بهره‌مندی بیش از 150 هزار نفر از برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی مبلغان در دهه فجر در استان خبر داد و مطرح کرد: مهم‌ترین هدف اعزام مبلغان تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و برگزاری جلسات بصیرتی تبیینی در مدارس و مساجد است.

وی از برگزاری مسابقه حفظ و تفسیر سوره فجر به مناسبت چهلمین و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: مسابقه حفظ سوره فجر با هدف گسترش فرهنگ قرآن و نهادینه‌سازی این فرهنگ بین طلاب و روحانیان خراسان‌رضوی برگزار می‌شود.

نظرات کاربران