13. بهمن 1398 - 12:44
بیرجندرسا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اکران ۱۹ فیلم جشنواره فیلم فجر از ۱۵ بهمن‌ماه همزمان با سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در تهران در استان خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، ناصر نبی‌زاده ظهر امروز در نشست خبری، از اکران فیلم‌های دهه فجر در استان خراسان‌جنوبی خبر داد و اظهار داشت: امسال، ششمین سال متوالی است که فیلم‌های جشنواره فجر در خراسان‌جنوبی اکران می‌شود.

وی بیان داشت: در این دوره ۱۹ فیلم جشنواره در خراسان‌جنوبی اکران می‌شود که پنج فیلم از فیلم‌های بخش سیمرغ پروانه‌ها، ۹ فیلم از بخش سودای سیمرغ و پنج فیلم نیز از بخش نگاه نو اکران می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه فیلم‌های سی وهشتمین جشنواره فیلم فجر کشور از ۱۵ تا ۲۱ بهمن‌ماه در بیرجند اکران می‌شود، افزود: فیلم‌های جشنواره در محل سالن مجتمع ایثار بیرجند اکران می‌شود.

نبی‌زاده سانس‌های نمایش فیلم‌ها را ۱۰ صبح، ۱۶، ۱۸:۳۰ و ۲۱ شب اعلام و مطرح کرد: صبح‌ها اکران بخش ویژه کودکان و نوجوانان رایگان خواهد بود و هزینه بلیط سایر فیلم‌ها ۱۰ هزار تومان است لذا علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیط به سالن نمایش، مراجعه و یا از طریق سایت سینما تیکت، بلیط را خریداری کنند.

وی از بهسازی سینما فردوسی و سینمای قاین خبر داد و بیان داشت: با تفاهم‌نامه‌ای که بین شهرداری قاین، بهره‌بردار سینما و اداره فرهنگ و ارشاد انجام شده، بهسازی سینما‌ی قاین از ۱۵ بهمن‌ماه آغاز و بهسازی سینما فردوسی نیز از حدود یک هفته پیش آغاز شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی از کلنگ‌زنی سینما امید در شهرستان طبس همزمان با دهه فجر خبر داد و افزود: در زیرکوه تلاش می‌شود یک سالن به سیستم‌ پخش سیار مجهز شود و در فردوس نیز مذاکرات جدی برای بهسازی سینمای تعطیل شده آن انجام شده است.

نظرات کاربران