12. بهمن 1398 - 12:14
بیرجندرسا-شورای نگهبان، صلاحیت ۱۴ نفر از داوطلبان خراسان جنوبی که به رد یا عدم احراز صلاحیت خود اعتراض کرده بودند، را تایید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، رئیس هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس در استان گفت: شورای نگهبان پس از بررسی شکایات داوطلبان احراز صلاحیت نشده و رد صلاحیت شدگان از ۲۷ دی، نتایج این بررسی‌ها را به وزارت کشور ارائه کرد تا از طریق فرمانداری‌ها از امروز به داوطلبان اعلام شود.
حجت الاسلام محمدی افزود: بر این اساس از ۱۲۶ ثبت نام شده در خراسان جنوبی برای ۴ کرسی مجلس یازدهم، صلاحیت ۶۵ داوطلب تایید و ۴۷ نفر رد صلاحیت شدند و ۱۴ نفر هم انصراف دادند.

وی در خصوص تفکیک این آمار در حوزه‌های انتخابیه گفت: در حوزه انتخابیه بیرجند- درمیان- خوسف از ۴۰ داوطلب ثبت نام کننده، ۲۳ نفر تایید و ۱۳ نفر رد صلاحیت شدند و ۴ نفرنیز انصراف دادند. البته صلاحیت یک نفر همچنان در حال بررسی است. در حوزه قاین – زیرکوه از ۲۷ داوطلب، ۱۰ نفر تایید و ۱۳ نفر رد صلاحیت شدند و ۴ نفر انصراف دادند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس در استان افزود: در حوزه فردوس- طبس -سرایان - بشرویه از ۳۴ داوطلب، صلاحیت ۱۸ نفر تایید و ۱۴ نفر رد شد و ۲ نفر هم انصراف دادند. در حوزه نهبندان - سربیشه از ۲۵ داوطلب، صلاحیت ۱۴ نفر تایید و ۷ نفر رد شدند و ۴ نفر نیز انصراف دادند.

در مرحله قبلی بررسی صلاحیتها، هیات نظارت استان، صلاحیت ۵۱ نفر را تایید کرده بود.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران