10. بهمن 1398 - 10:59
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از مسؤولین توقع می‌رود که به قانون، حق و عدل عمل کنند زیرا لازمه تصدی حکومت اسلامی پیاده‌کردن قانون اسلام است، گفت: طبق اختیاری که انقلاب به ما داده باید در انتخاب مسؤولین و سرنوشت خود، با بصیرت عمل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، آیت‌الله سید علیرضا عبادی در هیأت صاحب‌الزمانی(عج) شهرستان خوسف، اظهار داشت: به تاریخ گذشته که نگاه می‌کنیم، مشاهده می‌کنیم عوارض و لوازمی برای نسل‌های آینده به وجود آورده‌اند و ما نیز در مقطعی هستیم که عوارض و لوازمی برای نسل‌های آینده خودمان خواهیم داشت.

وی نگاه مسؤولانه هر انسانی به خود، عمل، سکوت و فریادش را لازمه انسان‌شناختی دانست و بیان داشت: آنچه که به‌صورت یک عامل مؤثر در حفظ ارزش‌های انسانی، فرهنگی و غیره جامعه نقش دارد این است که همه امور با بصیرت تحت نظر باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مسئله اصلی برای رشد جامعه تعیین نوع حکومت است، مطرح کرد: ممکن است سیستم حکومت، بهترین سیستم حکومت باشد اما باید دید که آیا این سیستم، یک سیستم انسان‌پرور است و از نظر عقل و فکر و وحی نتیجه مطلوب می‌تواند داشته باشد یا خیر.

عبادی با اشاره به اینکه اسلام از نظر سیستم حکومتی بهترین سیستم است اما آنچه که پیاده شده مطلوب نبوده است، گفت: اگر مردم در هنگام تحریف دین بی‌تفاوت از بگذرند، طبعا فردا برای آن‌ها مشکل پیش می‌آید.

وی اضافه کرد: اگر سیستم ستمگری را پذیرفتیم باید ستم را نیز بپذریم و اگر کسانی ستمگر را حتی با سکوت خود حمایت کنند، فردا باید آماده ستم‌کِشی باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی افزود: همان‌هایی که می‌خواهند به نحوی با انکار مسئله شهادت حضرت زهرا(س) را نادیده بگیرند پاسخ وصیتنامه حضرت زهرا را ندارند، اگر چنانچه این قضیه را انکار کنند نسبت به شهادت امام علی(ع)، امام حسن مجتبی(ع)، امام حسین(ع) و دیگر امامان معصوم چه می‌گویند؟ این‌ها قابل انکار نیست.

 عبادی با تأکید بر اینکه مشکلاتی که امروز بشر به خود می‌بیند، سببش بی‌تفاوتی در مسئله حکومت دین است، تبیین کرد: این آمریکایی‌هایی که امروز دم از حقوق بشر می‌زنند، همان اروپایی‌هایی هستند که ۸۰ میلیون از مردم بومی قاره آمریکا را کشته و بر روی قبر آن‌ها ایالات متحده آمریکا را ساخته‌اند.

وی بیان داشت: ما در قدم اول که انتخاب حکومت مبتنی بر فطرت، عقل، علم و وحی باشد به برکت خون شهدا و خانواده‌های ایثارگران و آزادگان خوب عمل کرده و توانسته‌ایم این انقلاب را تثبیت کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۴۰ سال است که دشمنان، دشمنی، تحریم و محاصره اقتصادی می‌کنند اما جز شکست کاری از آن‌ها ساخته نیست، تبیین کرد: در نوع حکومت خوب عمل کرده‌ایم اما در پیاده‌سازی حکومت نیز باید همین ایستادگی وجود داشته باشد.

عبادی مطرح کرد: آنچه که مربوط به انقلابمان بوده است چشم جهانیان را خیره کرده، اما آنچه که مربوط به انتخابمان بوده است، متأسفانه ناموفق بوده‌ایم لذا در گزینه انتخاب، باید بصیرت و مشورت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه از مسؤولین توقع می‌رود که به قانون، حق و عدل عمل کنند زیرا لازمه تصدی حکومت اسلامی پیاده‌کردن قانون اسلام است، بیان داشت: طبق اختیاری که انقلاب به ما داده باید در انتخاب مسؤولین و سرنوشت خود، با بصیرت عمل کنیم.

نظرات کاربران