8. بهمن 1398 - 13:47
بیرجندرسا-آینه دار با بیان اینکه ۷۷ طرح پوشش دیجیتال در خراسان جنوبی آماده افتتاح رسمی در دهه فجر است، گفت:۴۴ ایستگاه فرستنده دیجیتال در استان راه اندازی موقت شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «علیرضا آینه دار» امروز (8 بهمن) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دهه فجر امسال، اولین دهه فجر در گام دوم انقلاب اسلامی است که رسانه ملی از ماه ها قبل آمادگی اجرای برنامه و تولیدات خود را آغاز کرده است و امروز در دو حوزه سیما و صدا ۶ هزار و ۶۰۰ دقیقه برنامه تولید خواهیم داشت که از این میزان برنامه دو هزار و 395 دقیقه مربوط به حوزه سیما با هفت عنوان برنامه است.

 

آینه دار گفت: در حوزه صدا 21 عنوان برنامه و در مجموع چهار هزار و 205 دقیقیه تولیدات در دهه فجر آماده و بخشی در حال پخش است.

 

وی شاخص ترین برنامه ها در حوزه سیما را برنامه «بهار بهمن» عنوان کرد و گفت: در این برنامه دستگاه‌های اجرایی استان کمک کار صدا و سیما خواهند بود و به شرح خدمات حوزه تخصصی خود در طول 41 سال بعد از پیروزی انقلاب خواهند پرداخت.

 

وی با بیان اینکه در دهه فجر پروژه ها و برنامه های متعدد با کمک دستگاه های اجرایی بیان می شود، گفت: ویژه برنامه «بازتاب»، ماموریت دارد که به صورت روزانه اتفاقات حوزه پروژه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی را اطلاع رسانی کند.

 

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: در حوزه تامین پخش 36 برنامه به مناسب ایام دهه فجر برای سنین مختلف تهیه شده است.

 

آینه دار گفت: برنامه «مژده بهار» که 120 دقیقه است به استقبال دهه فجر می رود و در 22 بهمن این برنامه به صورت زنده از صدای خراسان جنوبی پخش خواهد شد.

 

وی افزود: همچنین مسابقه میدانی «پلاک 57» که سال گذشته در بخش تولید رتبه اول را کسب کرد امسال با حضور میدانی در شهرستان‌ها تولید و پخش خواهد داشت و افراد موثر انقلابی در شهرستان ها در این پخش همراهی خواهند کرد.

 

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: در 22 بهمن رادیو با برنامه «تقویم» اقتدار مراسم 22 بهمن را پوشش خواهد داد، در این قسمت در حوزه صدا نمایش رادیوی «گروهبان»  که امسال جزو 10 کاری بود که به مرحله تئاتر بینی المللی فجر راه پیدا کرد به صورت زنده در تالار رودکی تهران اجرا خواهد شد.

 

آینه دار با اشاره به فعالیت های صدا و سیما در حوزه فضای مجازی عنوان کرد: در حوزه فضای مجازی در ساختارهای مختلف تولیداتی برای دهه فجر داریم و 17 عنوان موشن گرافیک تولید و دو گزارش برای انتشار در فضای مجازی و 40 پوستر و پنج کلیپ ویژه برای نشر در فضای مجازی، 21 اینفوگرافیک تولید و منتشر و 31 عکس نوشت، سه نماهنگ و سه قطعه تاریخ شفاهی و 30 قطعه به مدت 52 دقیقه تولید در فضای مجازی خواهیم داشت.

 

وی گفت: رادیو نما رسانه مستقل است و برای این رادیو برنامه مفصل و روزانه تعریف کرده ایم که در کنار این برنامه ها، مسابقه در رادیونما طراحی شده؛ با مردم ارتباط دو طرفه خواهد داشتت تا موارد قابل نشر را بفرستد.

 

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی افزود: همزمان با شهادت سردار سلیمانی، تعدادی از نیروهای صدا و سیما به مشهد مقدس و کرمان در راستای پوشش خبری برای شبکه سراسری اعزام شدند.

 

آینه دار با اشاره به ویژه برنامه های ایام انتخابات گفت: برای انتخابات مجلس 11 عنوان برنامه انتخاباتی تدارک دیده شده است، گفت: راهبرد اصلی رسانه ملی برای انتخابات تلاش برای حضور گسترده مردم در انتخابات، تبدیل فضای کشور به فضای شور و سیاسی و تحکیم وحدت و تبیین جایگاه و اهیمت وظایف مجلس و نمایندگان مردم است تا به انتخاب یک مجلس انقلابی کمک کند.

 

تولید ۲۶۳۰ دقیقه برنامه در حوزه سما برای انتخابات مجلس

وی افزود: برای انتخابات در صدا و سیما در حوزه سیما دو هزار و 630 دقیقه برنامه داشته ایم که این رقم افزایش هم خواهد داشت و در حوزه صدا دو هزار و 352 دقیقه تولید و پخش داریم.

 

وی گفت: صدا و سیمای خراسان جنوبی دو سال پیش در حوزه سیما در رتبه 27 بوده است ولی امسال در رتبه چهارم است.

 

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با بیان اینکه 77 طرح پوشش دیجیتال در استان آماده افتتاح رسمی در دهه فجر است، گفت: 44 ایستگاه فرستنده دیجیتال در استان راه اندازی موقت شده اند.

 

آینه دار بیان کرد: طی 9 ماهه گذشته به اندازه هفت سال کار شده و باید از کمک استاندار و معاونت ها قدردانی کرد چراکه زیرساخت ها را پوشش آنتن دهی تلویزیون مهیا کرده اند و بیشترین فرستنده ها از مرکز صدا و سیما به خراسان جنوبی ارسال شده است.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته صدا و سیمای خراسان جنوبی پایین ترین میزان را به لحاظ پوشش فرستنده ها داشته است، گفت: صدا و سیمای خراسان جنوبی سال گذشته به لحاظ پوشش شبکه های آنتن دهی تلویزیون 10 درصد از میانگین کشوری پایین تر بوده است که با این راه اندازی 44 ایستگاه فرستنده دیجیتال این رقم افزایش خوبی داشته است.

نظرات کاربران