7. بهمن 1398 - 17:27
بیرجندرسا-رئیس اتاق بازرگانی بیرجند گفت: سرمایه‌های سرگردان به سمت تولید هدایت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محسن احتشام ظهر دوشنبه در نشست تولیدکنندگان بیرجند با رئیس‌کل دادگستری خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مشکلات صنعت و تولید خراسان‌جنوبی در اتاق بازرگانی بیرجند ارزیابی و تقسیم‌بندی شده است.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند اظهار کرد: صنعتگران و تولیدکنندگان خراسان‌جنوبی مشکلاتی در حوزه مالیات، بانک‌ها و بیمه دارند و از طرف دیگر فضای کلی کسب و کار نیز مسائلی را برای آنان به وجود آورده است.

احتشام ادامه‌داد: اما در این بین مسائل و مشکلات بانکی به واسطه نگاه‌های یکطرفه بانک‌ها پررنگ‌تر است که در این زمینه باید تدبیری اندیشید.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند گفت: درباره علل مشکلات واحدهای تولیدی باید تقصیر هریک از عوامل چه صنعتگر و چه سایر عوامل چون بانک‌ها مشخص شود.

احتشام با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در بسیاری از شهرک‌های خراسان جنوبی با دعوت مسئولان استان صورت گرفته است، اظهار کرد: به واسطه نبود امکانات و یا محرومیت در برخی زیر ساخت‌ها تولیدکنندگان خراسان‌جنوبی در یک شرایط ویژه کار می‌کنند.

وی بیان‌کرد: علی‌رغم شرایط ویژه مناطق محروم، در حال حاضر همه فعالان اقتصادی چه در استان محرومی چون خراسان‌جنوبی و چه در خراسان رضوی با امکانات مطلوب از قوانین ثابت پیروی می‌کنند که این موضوع مشکل‌آفرین است.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند ادامه‌داد: اگر این نابرابری‌ها رفع و قوانین متناسب با شرایط هر منطقه باشد بی‌شک شاهد توسعه متوازن در استان خواهیم بود.

احتشام با اشاره به ضرورت فعال‌تر شدن کمیته حمایت حقوقی و قضائی از سرمایه‌گذاری و ارتباط نزدیک‌تر آن با مجموعه دادگستری افزود: این اتفاق می‌تواند مشکلات حقوقی و قضائی واحدهای تولیدی خراسان‌جنوبی را کاهش دهد.

وی با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان به پیام رهبر معظم انقلاب در زمینه رونق تولید به معنای واقعی لبیک گفته‌اند، اظهار کرد: برای رفع مشکلات کشور چاره‌ای جز رونق تولید و افزایش میزان اشتغال در بین جوانان وجود ندارد.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند بیان‌کرد: مشکلات واحدهای تولیدی خراسان‌جنوبی به معنای واقعی باید درمان شده و سرمایه‌های سرگردان را به سمت تولید هدایت کنیم.

نظرات کاربران