6. بهمن 1398 - 12:14
بیرجندرسا-فرماندار بیرجند گفت: به منظور مسائل امنیتی و ترافیکی استقرار ستادهای تبلیغاتی کاندیداها در پنج نقطه شهر بیرجند ممنوع شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،علی ناصری صبح یکشنبه در پنجمین جلسه رسیدگی به تخلفات انتخابات استان اظهار داشت: کمیته امنیت انتخابات شهرستان بیرجند همانند سال‌های گذشته برگزار شد.

وی با اشاره به تدابیر انجام شده در معابر و خیابان‌های اصلی بیرجند برای استقرار ستادهای انتخاباتی، بیان کرد: با تصمیم کارگروه استقرار ستادهای انتخابات به دلایل امنیتی و مسائل ترافیکی در پنج نقطه شهر بیرجند ممنوع شده است.

فرماندار بیرجند اضافه کرد: این نقاط شامل خیابان مدرس حدفاصل میدان اول تا میدان ابوذر، تقاطع دوم مدرس تا حداقل ۵۰ متر از طرفین تقاطع، خیابان معلم حدفاصل میدان مادر تا تقاطع ۱۵ خرداد، حاشیه میدان شهدا، خیابان حافظ غربی در مهر شهر می‌شود.

ناصری ادامه داد: هر کاندیدا در سطح شهر بیرجند دو ستاد خواهران و دو ستاد برادران می‌توانند داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید و نبایدها و موارد مجاز و غیر مجاز به داوطلبان تأیید صلاحیت شده اعلام شده است، افزود: با توجه به اینکه افرادی که رد صلاحیت شدند تا زمان اعلام نهایی نتایج بررسی صلاحیت‌ها، از چرخه انتخابات خارج هستند مقرر شد جلسه توجیهی کاندیداها بعد از ۱۲ بهمن برگزار شود.

وی ادامه داد: بعد از اعلام نتایج تأیید صلاحیت مواردی از موضع گیری از افراد رد صلاحیت در مرکز استان شاهد نبوده ایم.

فرماندار بیرجند با بیان اینکه یکی از آفت ها تبلیغات زودهنگام است، افزود: هرچند طبق قانون تبلیغات زودهنگام ممنوع شده مجازات‌ها بازدارندگی ندارد.

ناصری ادامه داد: برای رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی کمیته فضای مجازی تشکیل شده و موارد تبلیغات زودهنگام مستندسازی می‌شود و خدمت بازرسین و مراجع مربوطه ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه موارد تخلفات انتخاباتی بیشتر نصب بنر در مکان‌های غیرمجاز و یا پوستر در ابعاد غیرمجاز است، عنوان داشت: در حال حاضر چاپخانه‌ها در این زمینه بلاتکلیف هستند باید وحدت رویه‌ای تعیین و به چاپ خانه‌ها اعلام شود.

نظرات کاربران