3. بهمن 1398 - 14:35
بیرجندرسا-سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌‌جنوبی گفت: از ابتدای اجرای طرح اعتراض به عدم واریز بسته حمایتی تاکنون 26 هزار و 501 سرپرست خانوار به عدم واریز یارانه حمایت معیشتی اعتراض کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،غلامرضا اشرفی اظهار داشت: در پی افزایش نرخ بنزین و ایجاد منابع از محل اختلاف قیمت آن، دولت از آذرماه امسال پرداخت بسته حمایت معیشتی را آغاز کرد.

وی جمعیت مشمول یارانه ۴۵ هزار تومانی دولت در استان خراسان‌جنوبی را ۲۲۶ هزار و ۴۶۱ خانوار اعلام کرد و بیان داشت: حدود ۷۹ درصد جمعیت یارانه‌بگیر استان شامل ۱۷۷ هزار و ۶۲۳ خانوار، بسته حمایت معیشتی دریافت می‌کنند.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌‌جنوبی با بیان اینکه خانوارهای معترض به این موضوع می‌توانند اعتراض خود را ثبت کنند، افزود: اعتراض‌های ثبت‌شده، ظرف یک ماه رسیدگی و نتیجه به سرپرستان خانوار ارسال و اگر اعتراض آن‌ها پذیرفته شود یارانه حمایتی طی ماه‌های پرداخت نشده به حساب سرپرستان واریز خواهد شد.

اشرفی عنوان کرد: در طرح حمایت معیشتی برای خانواده یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده دونفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز می‌شود.

وی با اعلام اینکه ۴۸ هزار و ۸۳۸ خانوار یارانه‌بگیر استان معادل ۷۸.۴ درصد بسته حمایت معیشتی دریافت نمی‌کنند، مطرح کرد: تاکنون ۲۶ هزار و ۵۰۱ سرپرست خانوار استان اعتراض خود را در سامانه https://hemayat.mcls.gov.ir/ نسبت به عدم واریز بسته حمایتی ثبت کرده‌اند.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌‌جنوبی به خانوارهای غیرمشمول در این طرح اشاره و توضیح داد: کسانی که همزمان دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو هستند یا بیش از دو واحد و سه کارگر بیمه شده یا سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته‌اند از شمول دریافت یارانه سبد حمایتی خارج می‌شوند.

اشرفی ادامه داد: همچنین برای خانوارهای یک تا پنج نفره یک سقف معین درآمدی از چهار تا هشت میلیون تعیین شده است که افراد قرار گرفته در آن مشمول یارانه حمایتی نخواهند شد.

نظرات کاربران