3. بهمن 1398 - 12:21
بیرجندرسا-مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی: با توجه به سرد شدن هوا ، مشترکان گاز طبیعی در استان مدیریت مصرف را جدی بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، هاشمی با بیان اینکه دمای رفاه اتاقها بین 21- و 18 درجه سانتیگراد تعیین شده است گفت: استفاده از پرده های ضخیم و دماسنج برای تنظیم دمای اتاق، پوشيدن لباس گرم در منزل، خاموش کردن وسایل گرمایشی در اتاق هایی که حتی به صورت موقت قابل استفاده نیستند و عایق کاری موتورخانه ها در منزل از ساده ترین راهکارهای صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی است.
روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از آغاز کار و خاموش کردن آنها یک ساعت قبل از پایان وقت اداری، رعایت دمای رفاه (بین 21- و 18 درجه سانتیگراد) در فضاهای داخلی و بسته و دمای 18 درجه در راهروها، فضاهای عمومی و سرپوشیده، خاموش کردن وسایل گرمایشی غیر ضروری در روزهای تعطیل و عایق بندی لوله های موتورخانه نیز از توصیه های مدیرعامل شرکت گاز استان به مسئولان ادارات دولتی و دستگاههای اجرایی بود.
هاشمی همچنين تعمیر و سرویس سامانه ها و وسایل گرمایشی از جمله موتورخانه ها، نصب سامانه پایش هوشمند در آنها و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد با برچسب انرژی بالا را از جمله راه های صرفه جویی در مصرف گاز در ادارات و سازمانهای دولتی عنوان کرد .
وی افزود: امسال نیز مانند سالهای گذشته رعایت بخشنامه صرفه جویی در ادارات سطح استان از سوی بازرسان شرکت گاز مورد پایش قرار خواهد گرفت و در صورت عدم رعایت موارد مندرج در بخشنامه، ابتدا اخطاریه برای دستگاه اجرایی صادر و در صورت عدم ترتیب اثر، جريان گاز دستگاه اجرایی ذیربط قطع خواهد شد.

نظرات کاربران