3. بهمن 1398 - 10:58
بیرجندرسا-مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از ادامه فعالیت سامانه بارشی در استان تا روز جمعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،علیرضا خندان رو اظهار داشت: فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته وارد استان شده تا پایان هفته ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اوج فعالیت این سامانه بارشی در استان امروز و امشب خواهد بود، بیان کرد: از صبح روز فردا نیز به تدریج از شدت این بارندگی‌ها کاسته می‌شود.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی اضافه کرد: به لحاظ دمایی نیز امروز و امشب به دلیل افزایش ابر شاهد افزایش دمای هوا در استان خواهیم بود.

خندان رو با بیان اینکه از اواخر وقت شنبه نیز سامانه دیگر بارشی استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، افزود: به دنبال فعالیت این سامانه در روزهای شنبه و یکشنبه شاهد بارش برف در برخی نقاط استان و کاهش دما خواهیم بود.

وی با اشاره به پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر ورود توده هوای سرد به کشور، عنوان داشت: این سامانه بیشتر غرب و شمال غرب کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد و پدیده کاهش دما در خراسان جنوبی به شدت سایر استان‌ها نخواهد بود.

سرمای کم سابقه در ۱۰ سال گذشته

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی از کاهش پنج تا شش درجه‌ای دمای هوا طی هفته آینده خبر داد و گفت: کمینه دمای هوا در این مدت به ۱۴ درجه زیر صفر خواهد رسید.

خندان رو با بیان اینکه طی هفته گذشته در برخی نقاط استان دمای ۲۱ درجه زیر صفر را ثبت کردند، افزود: این کاهش دما از سال ۸۶ تاکنون کم سابقه بوده است.

وی اضافه کرد: هر چند در هفته آینده شاهد کاهش دمای هوا در استان خواهیم بود اما بعید به نظر می‌رسد به اندازه هفته گذشته کاهش دما داشته باشیم.

نظرات کاربران