3. بهمن 1398 - 10:02
بیرجندرسا-معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از اجرای طرح سوگواره یاس نبوی در استان خبر داد و گفت: این طرح از پنجم الی یازدهم بهمن‌ماه در 50 بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اوقاف برگزاری سوگواره یاس نبوی است، اظهار داشت: تکریم و بزرگداشت مقام و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) محور اصلی این سوگواره است.

وی با اعلام اینکه مراسم سوگواره یاس نبوی به مدت پنج روز در دهه دوم عزاداری فاطمیه در بقاع متبرکه برگزار می‌شود، بیان داشت: هدف از اجرای این طرح ترویج فضایل، سیره فاطمی و اقامه عزای حضرت زهرا(س) در سطح بقاع متبرکه است.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از برگزاری طرح سوگواره «یاس نبوی» در 50 بقعه متبرکه استان خبر داد و تصریح کرد: دعوت از روحانیان بومی ومبلغین اعزامی، برپایی محافل انس با قرآن و خطبه‌خوانی حضرت زهرا(س) از جمله برنامه‌های دهه فاطمیه و سوگواره یاس نبوی است.

مختاری با بیان اینکه 24 مبلغ اعزامی از قم در این طرح شرکت می‌کنند، ادامه داد: در طرح سوگواره یاس نبوی 30 مبلغ بومی نیز در نقاط مختلف استان به سخنرانی و تبلیغ خواهند پرداخت.

وی با تأکید بر اینکه در قالب سوگواره یاس نبوی سه برنامه محوری در شب، روز و شام شهادت حضرت زهرا(س) برگزار می‌شود، تبیین کرد: همایش «رهروان یاس نبوی» نیز با حضور بانوان در عصر روز شهادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) در بقاع متبرکه شاخص هر شهرستان برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی تجمع عزاداران فاطمی در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در آستان مقدس امامزادگان را از دیگر برنامه‌های این طرح ذکر و عنوان کرد: برپایی خیمه‌های معرفت در طول ایام فاطمیه شامل غرفه‌های پاسخگویی به سؤالات شرعی و شبهات دینی، ایستگاه‌های همه واقف باشیم، ترویج وقف، غرفه عفاف و حجاب، کودک و نوجوان از برنامه‌های جنبی این طرح است.

نظرات کاربران