3. بهمن 1398 - 12:15
بیرجندرسا-رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی پویش مردمی «از طبس تا عین‌الاسد» خبرداد و گفت: این پویش از دهه فجر آغاز و تا چهلمین سالگرد ورود نیروهای نظامی آمریکا به صحرای طبس ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، اولین نشست کارگروه رسانه و فضای مجازی ستاد دهه فجر انقلاب‌اسلامی خراسان‌جنوبی، باحضور مسؤولان استانی و فعالان فضای مجازی برگزارشد.

سعید کسرائی‌نیا، مسئول کارگروه رسانه و فضای‌مجازی ستاد دهه فجر انقلاب‌اسلامی استان، ضمن اشاره به اهمیت فضای‌مجازی و حساسیت شرایط موجود، گفت: تشکیل کارگروه فضای مجازی، باتوجه به اهمیت بیان خباثت‌های رژیم پهلوی و به نمایش گذاشتن دستاوردهای انقلاب اسلامی جهت تعمیق پیوند مردم با انقلاب اسلامی بسیارضروری بود که به لطف خداوند این توفیق حاصل شد.

وی افزود: در این برهه زمانی یکی از مهم‌ترین وظایف، تبیین درست انقلاب‌اسلامی، استفاده از ظرفیت‌ بی‌نظیر قشر جوان و نوجوان و گام‌برداشتن در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب است.

مصطفی بهی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی گفت: وزارت ارتباطات جشنواره با محوریت تولید محتوای کودکان را برگزار کرد که ماحصل آن استارت‌آپ‌های بسیارخوبی بود لذا پیشنهاد می‌شود این عمل در استان بومی‌سازی شود و از ظرفیت‌های بخش خصوصی، سازمان فضای مجازی سراج، آموزش و پرورش در این زمینه استفاده شود.

مطالبه به‌حق روستائیان از مسؤولان

وی ادامه داد: بسیاری از مردم روستاها و دهیاران، شرایط اینترنتی خوبی دارند اما مطالبه مباحث آموزشی و فرهنگ‌سازی دارند که درصورت همکاری مجموعه‌ها، می‌توان از این ظرفیت نیز بهره برد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان‌جنوبی برای بسترسازی و استفاده از ظرفیت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات استانی و کشوری، تشریک مساعی و استفاده از ظرفیت کسب و کارهای فضای‌ مجازی با همکاری پارک علم و فناوری اعلام آمادگی نمود.

تکتم سیدآبادی، رئیس مجمع جوانان خراسان‌جنوبی از برنامه‌های دهه فجر این سازمان در قالب نشست‌های بصیرتی، جشنواره شب شعر، مسابقات ورزشی و جام سمن‌ها خبرداد و خاطرنشان کرد: انتخابات کمیسسون‌های مجمع جوانان استان دهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود که یکی از این کمیسیون‌های 9گانه، کمیسیون فضای مجازی است.

ضرورت برقراری ارتباط واقعی با مخاطبان در فضای مجازی

مجید کریمیان، رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی بر ارتباط واقعی‌تر در فضای‌مجازی با مخاطبان تأکید کرد و افزود: بهتر است طی ایام‌الله دهه فجر زمینه بروز و ظهور مطالبات در فضای خودی را فراهم کرده و فضا را بازکنیم تا به سطح مطلوب مخاطب برسیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از تولیدات خوب استانی و کشوری، انتشار و بازخورد خوبی نمی‌گیرد، عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود گروه رصد فضای مجازی تشکیل، گروه‌های مرجع استانی شناسایی شده و تولیدات محتوایی در بستر آنان نیز منتشر شود.

کریمیان از راه‌اندازی پویش مردمی «از طبس تا عین‌الاسد» خبرداد و افزود: این پویش از دهه فجر آغاز شده و تا چهلمین سالگرد ورود نیروهای نظامی آمریکا به صحرای طبس ادامه خواهد داشت.

فراهم نمودن اینترنت رایگان در مسیر راهپیمایی

وی خواستار برگزاری تریبون آزاد با حضور کارشناسان و بدون محدودیت سؤالی شد و اضافه کرد: همچنین باید جشنواره و گروه‌های سرود از حالت تخصصی خارج شود و به‌صورت مردمی درآید تا مردم در فضای مجازی به آنان رأی دهند.

در این جلسه مصوب شد در ایام‌الله دهه‌فجر با همکاری مجمع جوانان خراسان‌جنوبی و سازمان فضای مجازی سراج، نشست‌های بصیرتی با حضور کارشناسان و اساتید مجرب و برای عموم جوانان برگزارشود.

همچنین در پایان جلسه قول‌های از سوی مسؤولان و نمایندگان نهادهای مربوطه مبنی بر فراهم نمودن استفاده از اینترنت پرسرعت رایگان در مسیر راهپیمایی یوم‌الله ۲۲بهمن، اختصاص جایگاه ویژه برای عکاسان و فیلم‌برداران در مسیر راهپیمایی داده شد.

نظرات کاربران