2. بهمن 1398 - 11:32
بیرجندرسا-رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: پانزدهمین دوره ثبت نام در آزمون های طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«حسن سلمانی» اظهار داشت: پانزدهمین دوره ثبت نام در  آزمون های طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم همزمان با سراسر کشور از (1 بهمن تا پایان بهمن ماه) در رشته های 10 جزء، 20 جزء و 30 جزء قرآن کریم آغاز شده است.

 

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: نحوه ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی www.telavat.ir است، آزمون کتبی در فروردین سال 99 برگزار و آزمون شفاهی در مرداد 99 برگزار می شود.

 

سلمانی تصریح مرد: افرادی که حد نصاب لازم را در این آزمون به دست آوردند، برای حفظ 10 جز مدرک تخصصی درجه 5 معادل دیپلم، برای حفظ 20 جزء، مدرک تخصصی درجه چهار معادل فوق دبپلم و برای حفظ کل مدرک تخصصی درجه سه، دو و یک معادل لیسانس و فوق لیسانس و دکتری صادر می شود.

 

وی افزود: این مدارک با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور صادر می شود.

 

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: دارندگان این مدرک از مزایای متعددی از جمله تحصیل رایگان در دانشگاه ها و ارتقای رتبه برای کارمندان بهره مند می شوند.

 

سلمانی در خصوص مزیت ارزشی این طرح گفت: این طرح مصوبه جلسه 573 شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 84 است.

 

وی یادآور شد: تا کنون در طی 14 دوره گذشته طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم، 32 نفر از خراسان جنوبی موفق به دریافت مدرک تخصصی درجه پنج و 13 نفر موفق به دریافت مدرک تخصصی درجه چهار و 53 نفر نیز موفق به دریافت مدرک تخصصی درجه سه و یک نفر هم موفق به دریافت درجه دو شده است.

نظرات کاربران