2. بهمن 1398 - 12:35
بیرجندرسا-مسؤول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی از آغاز به کار اولین رویداد رقابتی تولید محتوای دیجیتال فعالان فضای مجازی بسیج استان خراسان‌جنوبی با حضور 16 تیم برگزیده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، اولین رویداد رقابتی تولید محتوای دیجیتال فعالان فضای مجازی بسیج استان خراسان‌جنوبی صبح امروز با رمز یا زهرا(س) و با حضور 16 تیم آغاز به کار کرد و در پایان نخستین رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج، برگزیدگان مشخص و منتخبان راهی مرحله کشوری می‌شوند.

تحقق ایجاد نهضت تولید محتوای بومی دیجیتال و شکستن حصر تبلیغاتی و رسانه‌ای دشمن به‌عنوان یکی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، کشف استعدادهای بومی در حوزه‌های مختلف تولیدات دیجیتال از اهداف برگزاری این رویداد رقابتی است.

حمیدرضا برات‌زاده، معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به نقش فضای مجازی و تأکیدات رهبری در این خصوص، گفت: رهبر انقلاب بر حضور فعال و تأثیرگذار و تولید محتوای اسلامی در فضای مجازی تأکید دارند.

 نباید در فضای مجازی منفعلانه عمل کنیم

وی به نقش تأثیرگذار فضای مجازی به‌عنوان یک قدرت نرم فوق‌العاده در عرصه‌های مختلف و با تأکید بر اینکه نباید در فضای مجازی منفعلانه عمل کنیم، اضافه کرد: در راستای برگزاری نخستین رویداد رقابتی تولید محتوای دیجیتال فعالان فضای مجازی بسیج افسران جنگ نرم با حداقل امکانات محتواهای بسیار ارزشمندی را تولید خواهند کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از حضورنیروهای انقلابی فعال در کشور خبر داد و تبیین کرد: هم‌‌اکنون نیروهای انقلابی در کشور وجود دارد که می‌توانند برای مقابله هوشمندانه و استفاده بهینه از فضای مجازی در این زمینه تولید محتوا داشته باشند.

حضور 16 تیم منتخب در نخستین رویداد تولید محتوای دیجیتال

سجاد رضایی، مسؤول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی در خصوص برگزاری این رویداد، گفت: برای اولین بار است که این رویداد در استان و به‌صورت هماهنگ در سراسر کشور از نظر کیفیت و کمیت برگزار می‌شود.

وی با اشاره به پذیرش 16 تیم در این رویداد، مطرح کرد: این تیم‌ها در سه محور تولید بازی‌های موبایلی، اپلیکیشن موبایلی و انیمیشن موبایلی شرکت می‌کنند که در سطح اولیه استانی، برگزیدگان معرفی و به مرحله کشوری اعزام خواهند شد.

مسؤول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان‌جنوبی با بیان اینکه همزمان با ایام‌الله دهه فجر مراسم تقدیر از برگزیدگان استانی انجام می‌شود، تصریح کرد: شرکت‌کنندگان در مدت زمان ۴۸ ساعت در زمینه تولید محصولات مذکور به رقابت می‌پردازند تا هر یک بهترین محصولات را از نقطه نظر فنی و محتوایی تولید کنند.

مشهود بودن مشکلات فضای مجازی

وی با بیان اینکه فضای مجازی دارای سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا است، بیان داشت: مشکلات فضای مجازی در حوزه زیرساخت بسیار مشهود است که باید به آن توجه و برطرف شود.

وی تأمین زیرساخت‌های فضای مجازی کشور را نیازمند عزم ملی دانست و بیان داشت: متأسفانه در حوزه خدمات نیز کاری جدی صورت نگرفته است که باید در این راستا نیز توجه جدی صورت پذیرد.

وی را اه‌اندازی اندازی شبک ملی اطلاعات را یک نیاز جدی دانست و با تأکید بر اینکه این مهم باید با حمایت و سرمایه‌گذاری دولت اتفاق بیافتد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نقش فضای مجازی در پیشرفت در زمینه‌های مختلف بسیار مهم و تأثیرگذار است لذا فضای مجازی بسیج برای فعالیت و تولید محتوا ورود کرده است.

نظرات کاربران