1. بهمن 1398 - 9:16
بیرجندرسا-حجت الاسلام خسروی گفت: اجرای رویداد ملی «فهما» اقدامی موثر در جهت ساماندهی بیشتر و شبکه سازی اعضای کانون های مساجد و تبلیغ فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام «هابیل خسروی» مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی  با اشاره به جایگاه و نقش کانون های فرهنگی و هنری مساجد و پایگاه های بسیج در جذب نوجوانان و جوانان، اظهار داشت: این کانون‌ها بستر مناسبی برای ظهور استعدادهای جوانان در رشته های مختلف فرهنگی و هنری هستند.

 

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری بر نقش جوانان نخبه و تحصیلکرده در تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: جوانان به عنوان موتور پیشران حرکت کشور می توانند در بستر کانون های فرهنگی و هنری مساجد خود را از لحاظ روحی، معنوی، اخلاقی، علمی و توانایی‌های مدیریتی و تشکیلاتی آماده کنند.

 

مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی با بیان اینکه رشد معنوی جوانان و نوجوانان در پرتو هماهنگی تمام ارکان مسجد با محوریت امام جماعت محقق می شود، ادامه داد: امام جماعت می‌تواند هماهنگی لازم را بین کانون‌های مساجد، پایگاه مقاومت بسیج مساجد، هیئت‌ امنای مسجد و دیگر نهادهای فعال‌ در مساجد برای اجرای هر چه‌بهتر برنامه‌ها داشته باشد.

 

حجت الاسلام خسروی بر ضرورت استفاده از تکنولوژی‌های نوین در کانون‌های فرهنگی و هنری برای به نمایش گذاشتن اقتدار بچه های مسجد در حوزه فرهنگ و هنر تاکید کرد و گفت: اجرای رویداد ملی «فهما» اقدامی موثر در جهت ساماندهی بیشتر و شبکه سازی اعضای کانون های مساجد و تبلیغ فعالیت‌های آنان است.

 

وی با اشاره به اینکه با راه اندازی سامانه «فهما» کانون های فرهنگی و هنری فعال و پویا شناسایی خواهند شد، عنوان کرد: کانون ها با ثبت فعالیت ها و برنامه های می توانند از یکدیگر الگوبرداری کنند تا شاهد رونق بیشتر برنامه‌های دینی، فرهنگی و علمی آنان و ارتقای معنوی و فرهنگی نسل امروز باشیم.

 

بر اساس این گزارش؛ یکپارچه‌سازی اطلاعات در سطوح مختلف استانی، شهرستانی، کشوری، بررسی و ارزیابی وضعیت موجود کانون‌ها و خدمات ارائه شده از نظرکمی و کیفی، تقویت و تسهیل ارتباط بین کانون‌ها، دبیرخانه‌ها و ستاد در مناطق مختلف کشور از جمله اهداف راه‌اندازی سامانه «بچه های مسجد» است.

 

همچنین، ایجاد شبکه اطلاع رسانی و ارتباطی بین کانونی، آشنایی کانون‌های از فعالیت‌ها خدمات و دریافت خدمات از یکدیگر، شفاف‌سازی فعالیت‌های فرهنگی - هنری و اجتماعی، آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی با هدف تخصصی کردن بخش‌های کانونی و بهینه‌سازی کیفیت ارائه خدمات در کانون‌های مساجد از دیگر اهداف سامانه بچه‌های مسجد است.

 

امتیازات کسب شده کانون‌های فرهنگی هنری در رویداد ملی فهما منجر به انتخاب روستای برتر، شهر برتر، شهرستان برتر و استان برتر می شود و استانی که کانون های آن بالاترین رتبه را کسب کنند به عنوان پایتخت فهما در شب میلاد حضرت زهرا(س) معرفی خواهد شد.

نظرات کاربران