30. دى 1398 - 12:05
بیرجندرسا-مسؤول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: بسیج سازندگی در راستای تفاهم‌نامه کشوری منعقدشده با آماد کل سپاه به‌منظور بازاریابی تضمینی تولیدات کارگاه‌های اشتغال روستایی، دو برنامه را در دستور کار قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، مهدی هنری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی در حوزه اشتغال، کمک به ایجاد کارگاه­‌های کمک اشتغال روستایی است.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از مشکلات اساسی کارگاه‌­های خرد خانگی فقدان بازار مناسب است، سازمان بسیج سازندگی در راستای تفاهم‌نامه کشوری منعقدشده با آماد کل سپاه به‌منظور حمایت از تولیدات این کارگاه‌ها‌ و بازاریابی تضمینی تولیدات، در گام اول اقدام به اخذ سفارش البسه رزم گردان­‌های بیت‌المقدس استان و اجرای کار توسط کارگاه­‌های روستایی تحت پوشش نموده است.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی عنوان داشت: این طرح درگذشته به‌صورت متمرکز کشوری اجرا می‌شد که با رایزنی به‌عمل‌آمده، اعتبار دوخت البسه به کارگاه‌­های استانی اختصاص یافته و امیدواریم با فراگیر شدن طرح، زمینه اشتغال افراد بیشتری فراهم شود.

هنری تصریح کرد: این طرح به مناسبت هفته بسیج، با شناسایی یک کارگاه خیاطی در هر شهرستان، عقد قرارداد با آن و تحویل پارچه مورد نیاز، آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال نیز برنامه دوخت شش هزار دست لباس در استان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 700 میلیون ریال اجرا خواهد شد، اضافه کرد: در فاز اول طرح دوخت  هزار و ۳۳۰ دست لباس به کارگاه‌های شهرستانی واگذار شده که تاکنون  هزار و 200 دست لباس آماده تحویل است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی را تأمین نیازمندی‌های آماد کل به ­وسیله کارگاه­‌های اشتغال خرد روستایی دانست و گفت: این برنامه در راستای ایجاد اشتغال پایدار و مولد در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته استان است که در همین راستا، گام دوم طرح فوق نیز با دوخت ‌چادرگردان‌های کوثر ادامه خواهد یافت.

هنری خاطرنشان کرد: در سال آینده نیز برنامه­ دوخت کاور گروه‌های جهادی و سایر موضوعاتی که در استان ظرفیت اجرا داشته باشد پیگیری خواهد شد و با عنایت به برنامه سازمان بسیج سازندگی در خصوص شناسایی شبکه تولیدات روستایی، ظرفیت‌سنجی و رفع مشکلات آن، امید است اجرای اینگونه طرح‌ها برکات خوبی در حوزه اشتغال روستایی استان داشته باشد.

نظرات کاربران